TurkNet Akk’yı Kaldırdığını Duyurdu

Türkiye’nin önemli telekomünikasyon şirketlerinden birisi olan TurkNet, Adil Kullanım Kotasını kaldırdığını açıkladı. Üstelik bu hizmetten ek ücret almayacak.

BTK tarafından yayınlanan bildiride şu anda ülkemizde adeta baş belası olmuş ve özellikle gençlerin ve girişimcilerin eleştiri odağındaki Adil Kullanım Kotasına yönelik 31 Aralık 2018 tarihinde tamamen kaldırılacağı bilgisi duyurulmuştu.

Adil-Kullanım-Kotası-AKK-AKN

Yani tam olarak 2019 tarihinde adil kullanım kotası ülkemizde tarihe karışacak. Ancak bu günü sabırsızlıkla bekleyen bizlere güzel bir hamle TurkNet üzerinden geldi.

TurkNet 2019 yılını beklemeden Adil Kullanım Kotasına (AKK) dur dedi. TurkNet’in sitesinden “Akn’siz internet” başlığı ile yayınlanan bildiride, bu işlemin 17 Mart Cuma gününden itibaren kaldırıldı.

Üstelik bu hizmet TurkNet kullanıcılarının ek bir ücret ödemeden, ne kadar süredir TurkNet müşterisi olduğuna bakılmadan ve taahhütsüz olarak sunuluyor.

TurkNet, müşterilerini tek tek arayarak Adil Kullanım Noktası (AKN)’yi kaldırmayı isteyip istemediklerini, bu işlemden ek bir ücret alınmayacağını ve taahhütsüz olarak kullanacağınızı belirtiyor. Eğer bunu kabul ediyorsanız AKN’siz internetin keyfini yaşayabiliyorsunuz.

Çoğu kişi tarafından TurkNet’in bu hareketinin bir pazarlama hamlesi olduğunu düşünenlere yönelik bir açıklamada da bulunarak samimiyetlerini ve TurkNet’in güvenilir bir firma olduğunu ortaya koyuyor.

TürkNet Tarafından Açıklama Yapıldı

TurkNet’in yaptığı açıklama ise şu şekilde; “Telekomünikasyon sektörü olarak müşterilerimizi hizmet açısından o kadar üzmüşüz ki, iyi niyetli uygulamalar yaptığımızda bile bu durumlar şüphe ile karşılanıyor. Bizim amacımız, en azından TurkNet özelinde, bu algıyı değiştirmek ve TurkNet’in güvenilir bir marka olduğunu herkese kanıtlamak.”

Bu samimi açıklama ile TurkNet’in bu hamlesinin daha da güçlenip iyi firmayı iyi bir yerlere getireceğe benziyor. Şahsen ben de TurkNet’in satış ofisine gidip bu paketi yerinde detaylı bir inceledikten sonra bu hizmeti almayı düşünebilirim. Tabi TurkNet’in yaptığı bu atılım eğer başarılı olur da diğer telekomünikasyon firmaları müşteri kaybederse erkenden AKN’yi kaldırma yoluna gidebilirler.

Ancak bu hizmette bir YAPA sınırlaması olabilir. Bu konuda da açıklama yapan TurkNet, YAPA santrallerinin bulunduğu illerde bu hizmeti verebileceğini açıklamak durumundalar. O iller Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Mersin, Muğla, Sakarya, Samsun, Sivas, Tekirdağ, Trabzon, Uşak.

Yorum Bırakın