Microsoft Android için Yeni Depolama Seçeneği Sunuyor

Mobilin en üstün verimlilik aracı olan masaüstünde yeni gelişmeler yaşanırken mobil de ihmal edilmiyor. Microsoft, hareket halindeyken Office kullanmak zorunda olanlar için kullanımda bazı iyileştirmeler yaptı. Öyle ki duyurulara göre kişiler artık daha fazla bulut depolama seçeneklerine sahip olacak.

Özel Depolama Sistemi Uygulanacak

Microsoft, Bulut Depolama Ortağı Programı’nın (CSPP) şimdi Google Play Store’da listelenen tüm Office uygulamaları için kullanıma sunduğunu açıkladı. Bu özellik çok uzun süredir masaüstü kullanıcıları için mevcuttu, ancak mobil kullanıcılar, çeşitli depolama konumlarından gelen belgeleri açma ve düzenleme seçeneğine sahip değildi. Bu bakımdan geliştirmenin yapılması uzun zamandan beri bekleniyordu

İşlemler Daha Kolay Olacak

Bu yeni duyuru ile birlikte artık kendi bulut depolama çözümünüzü, kullandığınız herhangi bir Office uygulamasına ekleyebilirsiniz. Bunu yapmak için, Android’deki herhangi bir Office uygulamasının en son sürümlerinde “Bir yer ekle” menüsüne gidin. Böylece, OneDrive’da saklanan belgelerde olduğu gibi bu sağlayıcıyla saklanan dokümanları düzenleyebilir ve paylaşabilirsiniz. Buna ek olarak, doğrudan Word, Excel veya PowerPoint’i bulut depolama sağlayıcısı uygulamasından başlatabilirsiniz.

Hangi Bulut Sistemleri Tanınıyor?

Şu an için, Dropbox, Box, Egnyte ve Tencent arasından seçim yapabileceğiniz bulut depolama seçenekleri mevcut. Ancak Microsoft, yakında Citrix ShareFile, Edmodo ve Learnium gibi daha fazla bulut depolama seçeneklerini de ekleyeceğini belirtmiş durumda.

Yorum Bırakın