Gmail’den Para Alıp Göndermek Artık Mümkün

Google, servislerini sürekli güncellemekte. Google’nin üzün süredir üzerinde önemli güncelleme yapmadı Gmail’i artık güncelliyor. Gmail üzerinden para gönderilebilecek.

Google’nin Gmail için yayınlamış olduğu bir güncelleme sonrasında, farklı kullanıcılara tıpkı mail atar gibi para gönderebilmenize olanak sağlıyor. Bu güncelleme sayesinde kullanıcılardan para talep edebiliyor veya yapacağınız ödemeleri bir eposta eki olarak iletebiliyorsunuz.

Şimdilik sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde kullanılmaya başlayan yeni özellik, önceden sadece masaüstü Gmail üzerinden kullanılabilirken artık uygulama üzerinden de para gönderebilmek mümkün.

Her kullanıcıya ait özel bir Google Cüzdan oluşturuluyor ve cüzdanınızı bir banka hesabı ile bağladığınızda anlık olarak para gönderimi veya çekimi yapabiliyorsunuz. Cüzdanınız sanal olduğu için işlem süresi beklemeden anında hesabınızda parayı görüyorsunuz. Para çekimi hızında da iddialı olan Google, parayı çekmek istediğiniz banka hesabına en kısa sürede çekeceğiniz miktarı yansıtıyor.

Gmail'den Para Alıp Göndermek Artık Mümkün

Bir bakıma Paypal’a da benzetilen bu özellik sayesinde internet üzerindeki para akışını buradan da kontrol altına almak isteyen Google, belki de internetten reklam veren Adsense kullanıcılarının isteği doğrultusunda Google Cüzdan’a ödemelerini gönderebilme seçeneği ekleyebilir.

Google, Gmail kullanan kullanıcılar haricinde Gmail kullanmayan kullanıcıları da düşünmüş. Gmail hesabı olmayan kullanıcılar para transferi yapmak veya para almak için yine de bir Google ürünü olan Google Wallet hesabı oluşturmalılar.

Google, kullanıcıların ek bir uygulama kullanmadan para transer ve alım özelliklerinin hepsini Gmail üzerinde birleştiriyor. Gmail’in tamamen aynı olarak kalmış tasarımına ek olarak Ekler bölümü getirilecek.

Ekler bölümüne tıkladığınızda gelen menüden para transferini seçerek açılan yeni bir ekranda göndereceğiniz para miktarını girip, parayı göndereceğiniz kişiye özel ek açıklamayı yazdıktan sonra da e-mail ekine o para işaretleniyor ve eğer siz o kişiye e-mail atarsanız hem gelen kutusunda bu miktarın kendilerine ulaştığı belirleniyor hem de Google Wallet hesabı üzerine para miktarı ekleniyor.

Google, Gmail, Para Göndermek

Şimdilik sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde kullanılan bu yeni özelliğin Türkiye’de ne zaman yayına geçeceği hakkında bir bilgi yok henüz. Eğer Amerika Birleşik Devletleri’nde testi devam eden uygulamada bir sorun görülmez ise yakında tüm dünya üzerinde kullanıma sunulması bekleniyor.

Yorum Bırakın