Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus’un Özellikleri

Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S8 ve S8 Plus 21 Nisan’da tüm dünyada satışa sunulmaya başlanacak. Samsung Galaxy S8 ve Plus’un özellikleri ise yazımızda.

Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus daha çıkmadan ne kadar satacağı konusunda kendini belli etmeye başladı. Sıkça telefonun özelliklerini merak edenlerin yaptıkları araştırmalar S8 ve S8 Plus’ın nasıl bir merak uyandırdığını ve yine satış rakamlarında üst seviyelerde gezeceğini fark edebiliyoruz.

Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus'un Özellikleri

Samsung’un amiral gemisi S8 ve S8 Plus’ın bir önceki haberimizde 6 kesin olmak üzere en az 7 farklı renk seçeneği ile geldiğini kısa süre önce yayınladık. Galaxy S8 ve S8 Plus mavi, gri, gümüş, mor, siyah ve olası altın renkleri ile satışa sunulması bekleniyor.

Telefonun renklerinin yanı sıra özellikleri de internete sızdırılmış durumda. Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus’un şu zamana kadar açığa çıkan özellikleri şu şekilde:

Samsung Galaxy S8 Özellikleri;

Depolama: 64 GB +MicroSD kart desteği

Bellek: 4GB Ram

İşlemci: Samsung Exynos 9 Octa / Qualcomm Snapdragon 835

Ekran: Super ANIKED kıvrımlı 5.5 inç 1440 x 2650 piksel ekran / Gorilla Glass 5 koruma

Kamera: 8MP ön 16MP arka flash/1.7

Sistem: Android 7.1 Nougat

Ek Özellikleri: USB Type-C, NFC, Pamak izi tarayıcısı, Kablosuz şarj, Bixby asistanı ve en önemlisi ana ekran tuşları yok.

Samsung Galaxy S8 Plus Özellikleri;

Depolama: 128GB + MicroSD kart desteği

Bellek: 6GB Ram

İşlemci: Samsung Exynon 9 Octa / Qualcomm Snapdragon 835

Ekran: Super Amoled kıvrılı 5.7 inç 1440 x 2650 piksel ekran / Gorilla Glass 5 koruma

Kamera: 8MP ön 16MP arka (+8MP geniş açılı) flash 1.7

Sistem: Android 7.1 Nougat

Ek Özellikleri: USB Type-C, NFC, Pamak izi tarayıcısı, Kablosuz şarj, Bixby asistanı ve en önemlisi ana ekran tuşları yok.

Şimdilik telefonun olası özellikleri bu. Tabi birçok kaynaktan edindiğimiz bilgiye göre özellikler büyük oranda bu şekilde gelecek. Tabi bu özellikleri internete sızdıranların fark edemediği bazı özellikleri de 10 gün sonra yapılması beklenen telefonun resmi tanıtımında göreceğiz. Samsung, yeni amiral gemisi Galaxy S8 ve S8 Plus’ı Nisan ayının başı gibi tanıtacağını duyurdu. Telefon ise 21 Nisan da mağazalardaki yerini alacak.

Yorum Bırakın