Samsung S8’den Bir Sızıntı Bilgi Daha Geldi

Samsung’un yeni amiral gemisi daha tanıtılmadan sızdırılmaya devam ediliyor. Telefonun son olarak özellikleri ve rengi sızdırılmıştı. Şimdi ise bataryası sızdı.

Telefonun bataryasının hem Galaxy S8 hem de S8 Plus modelinde kullanılması bekleniyor. Samsung’un daha telefonun tanıtımını yapmadan sızdırılan bu veriler ile gündemde sık sık yer ediniyor.

Son olarak bildiğimiz gibi telefonun üretildiği fabrikalardan gizli resimleri çekilmiş ve telefonun çıkacağı neredeyse tüm renk seçenekleri hakkında bilgi verilmişti. Sonrasında telefonun tüm özellikleri belli oldu ve geçtiğimiz gün telefonun bataryasının da nasıl olacağına dair bir resim yayınlandı.

Samsung Galaxy S8 bataya, Galaxy S8 bataryası sızdırıldı, Samsung Galaxy S8 Plus bataryası

Samsung’un bataryasına ayrı bir parantez açmamız gerekiyor çünkü bildiğimiz üzere Samsung’un Note serisindeki bataryaları patlamış ve değişim oldu düzeltildi denilen ürünlerin alımından sonra da patlamalar devam etmişti. Bu nedenle bu telefon serisinde zarar eden Samsung, artık bataryalara farklı bir parantez açıyor ve bataryaların üretimini daha da yakından takibe alıyor.

Samsung bataryalarının bir daha patlamamasını istediğinden batarya üreticilerinden test edilmiş bir şekilde aldıktan sonra bile ürünlerini satışa sunmadan bir de kendi fabrikalarında testlere tabi tutuyor ve her türlü testten geçen bataryalar sorunsuz onayı alırsa o firmanın bataryası seri üretime geçiriliyor ve Samsung telefonlarında yerini şişli escort alıyor.

Sızdırılan resim ise şu şekilde:

Samsung S8'den Bir Sızıntı Bilgi Daha Geldi

Bu düzen ile üretilen ilk bataryalardan olan Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus telefonları geçen gün sızdırıldı. Sızan görselde bataryanın özellikleri de net bir şekilde belli oluyor. Samsung Galaxy S8 3000 mAh gücünde yeni batarya kullanılıyor. Samsung’un ekranı daha geniş aynı seri telefonu Samsung Galaxy S8 Plus’da ise 3500 mAh batarya kullanılacak. Bu batarya, 11.5 watt-saat ile 3.85 volt nominal gerilimi üzerinde barındırıyor. Bu gerilim değeri şarj sırasında 4.4 volta kadar yükselebiliyor.

Tabi belirtilen bu rakamlar ve resmin doğruluğu 29 Mart’ta bu ürünlerin resmi olarak Samsung tarafından duyuruluncaya kadar resmi önem kazanmayacak. Ancak belirtilen durumda şu ana kadar Samsung Galaxy S8 ve Plus modeli hakkında sızdırılan en kesin durumlardan olduğu söylenmekte.

Samsung bu telefonda bataryada daha fazla önem vermiş ve Galaxy Note 7 serisinde yaşanılan durumu tekrar yaşamamak için üzerinde ek bir çalışma yapmış gibi görünüyor.

Yorum Bırakın