Uzun Linkleri Kısa Link Nasıl Yapılır?

Mevcut olan uzun bir adresin veya linkin kısaltılması birçok kişi tarafından kullanılıyor. Bunun nedeni bir yazıda veya içerikte çok uzun bir link yerine kısa linkin tercih edilmesidir. Bu sayede site linkine tıklayan kişi sayısı da artış göstermektedir. Genellikle kelimeler için back link oluşumu da bu maksatla gerçekleştirilir. Sitelerinizde trafik oluşması ve daha fazla görüntü alması için uzun linkleri kısa linkolarak belirtmeniz daha iyidir.

Genel anlamda sitelerin URL yapılarından kaynaklı olarak linkler oldukça uzundur. Ancak çeşitli programlar veya siteler sayesinde linki kısaltma işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Kısa link oluşturma için tek yapmanız gereken bu işlemi yapan bir siteye erişmeniz diyebiliriz.

Neden Link Kısaltma Yapılır?

Sitelerde, blog yazılarında veya herhangi bir tanıtım içeriğinde link oldukça önemli bir rol oynar. Özellikle de reklam amacıyla veya bir siteye yönlendirme için yapıldığında linklere dikkat etmelisiniz. Bu süreçte linkin uzun olması içeriğin akışını bozabiliyor. Bunun yerine uzun linki kısaltmak her zaman çok daha iyidir. Bu kapsamda link kısaltma oldukça tercih edilen bir işlemdir.

Link kısaltma sayesinde sitenize çekmek istediğiniz kitleye daha kolay erişebilirsiniz. Bu bağlamda link kısaltma işlemlerinin başlıca nedeni potansiyel kitleyi kolayca çekebilmektir diyebiliriz. Eğer sizin de uzun linkleri kısaltma gibi bir talebiniz varsa bu işlemi yapabileceğiniz birçok site bulunuyor.

Linkleri Kısa Linke Çevirmeyi Sağlayan Siteler

Uzun URL linklerini kısa linke çevirmek artık çok daha kolay. Bunun için tercih edebileceğiniz birçok farklı site bulunuyor. Kimi siteler bu işlemi ücretli olarak yaparken kimisi ücretsiz bir hizmet sağlıyor. Genel anlamda link kısaltma işlemleri için tercih edebileceğiniz başarılı sitelerden biri l24.im olarak karşımıza çıkar. Sitede ücretsiz veya ücretli olarak kullanabileceğiniz link kısaltma hizmetleri bulunuyor.

Belirttiğimiz site dışında daha farklı siteleri de link kısaltma için kullanabilirsiniz. Ancak bu içerikleri talebinizi karşılayacak nitelikte yapan siteleri tercih etmenizi öneririz. Böylece sürekli olarak karşınıza çıkan uzun URL linklerini her zaman kısaltabilirsiniz. Bu süreçte ücretsiz kısa link oluşturma sitelerini de deneyebilirsiniz.

Ücretsiz Kısa Link Oluşturma

Uzun linkleri kısa linklere çevirerek yönlendirdiğiniz platformun profesyonelliğini arttırabilirsiniz. Aynı zamanda linkleri kayıt altına alabilmek adına da link oluşturma tercih ediliyor. Bu bağlamda ücretsiz şekilde link kısaltma işlemlerini gerçekleştirebilmeniz mümkün. Birçok site mevcut olan uzun linkleri yapıştırarak otomatik olarak kısa link sunar. Bu işlemleri yapabileceğiniz sitelerin güvenilirliğine de dikkat etmeniz önemlidir.

Kısa linkler sayesinde ayrıca daha estetik bir reklam sürecini de sağlayabilirsiniz. Bu kapsamda kısa link oluşturma için alternatiflerinizi değerlendirebilirsiniz. Sosyal medyada veya herhangi bir sitede böylece daha görünür olmaya başlarsınız. Yapacağınız tüm paylaşımlarda uzun link yerine kısa link kullanmanız bu açıdan daha verimli olur.

Yorum Bırakın