Xiaomi Yeni Bir Patent Aldı Yeni Model Yolda!

Xiaomi, son dönemlerde çıkarmış olduğu teknolojik ürünler ile piyasada kendinden söz ettiren bir marka haline gelmiş durumda. Akıllı telefon tarafında yeni modeller ve ilklere imza atarak insanların ve teknoloji meraklılarının büyük ilgisini kazanan marka bu sefer de karşımıza yeni bir patent ile çıkıyor. Yıllardır Mi serisi bünyesinde güçlü ve ucuz cihazları ile piyasada yer edinen üretici, aldığı patent ile yeni bir tasarım dili benimsemek istiyor.

Son dönemlerde çıkan çoğu telefonun tasarımı birbirine çok benzemeye başladı, özellikle tasarım tarafında üreticileri alternatif arayışına girerek yeni tasarımlar oluşturmaya insanların dikkatlerini çekecek çalışmalar yapmaya başladı. Çerçevesiz ekranlar ön taraftaki tasarımı neredeyse önemsiz bir hale getirirken, düzenleme yapılacak tek kısım arka taraf oluyor. Xiaomi de aldığı patent ile kamera kurulumuna yeni bir soluk kazandırabilir.


Alınan patente bakacak olursak köşeleri yuvarlatılmış üst düzey bir telefonla karşımıza çıkan Xiaomi, yeni amiralinde çerçeveleri minimuma seviyesine indirebilir. Ortaya çıkan bilgilere ilk olarak 25 Eylül 2020 tarihinde Pekin Xiaomi Mobile Software tarafından Dünya Fikri Mülkiyet Ofisi‘ne yapılan başvuru, aradan geçen uzun sürenin sonunda ortaya çıktı. Patent, 15 Ekim 2021‘de basına sunuldu.

Kavisli ekran yapısıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başaran telefon patent görüntüsünde en büyük ilgiyi arkadaki kamera kurulumundan aldı. Ovalimsi bir kurulum arka tarafta yer verilmiş. Telefonda yer alan üçlü arka kamera bu platforma konumlandırılıyor. İlk kamerayı çevreleyen büyük bir daire göze çarparken üçüncü kameranın periskop lens olduğu da istanbul escort muhtemeldir.

Arkadaki ana kamera şirketin sık sık kullandığı 108 Megapiksel çözünürlükte sensör olacağı iddia ediliyor. Onun altındaki kamera ultra geniş açılı çekimlerle karşımıza çıkabilirken, dikdörtgen şeklindeki sensörden periskop lens şeklinde bahsedebiliriz.

Yorum Bırakın