Bölgelere göre İşletim sistemi kullanım oranları açıklandı

Kantar Worldpanel, Kasım ayında biten üç ay boyunca akıllı telefon pazarındaki raporunu yayınladı. Avrupa’nın, yeni bir iPhone’ı sevdiği, Android’in Çin’deki konumlarını güçlendirdiği ve Windows Phone’un uçurumun içine girdiği yönünde çeşitli görüşler var.

ABD, İngiltere, Fransa ve Japonya’da Android paylaşımı düşüşle iOS, iPhone 7 piyasaya sürülürken kazanç kazandı.

ABD iPhone 7’de, iPhone 7 Plus ve iPhone 6s% 31,3’lük bir paya sahip en popüler üç cihazdı. Ardından Samsung Galaxy S7 ve S7 kenarları sırasıyla dördüncü ve beşinci sırada, akıllı telefon satışlarının% 28,9’u ile gerçekleşti. Google Pixel, aynı dönemde satışların% 1.3’ünü kaptı.

Diğer yandan Çin, Huawei’nin tüm satışların dörtte birine sahipken% 7.2 puanlık bir artışla% 79.9’a yükseldiğini gördü. Oppo,% 12.9 ile güçlü bir büyüme kaydetti ve Huawei’nin 2015 yılında hem Apple’ı hem de Xiaomi’yi geçmesiyle pazarın ilk potansiyel değişimini işaret etti. IPhone 7, Çin’de% 6.6 ile en çok satan cihaz oldu.

Avrupa’nın ilk 5 pazarı iOS’u 2.7 puan, Android de 1.7 puanı artırdı. İki platform, Windows Phone ve diğer platformları yalnızca% 3’lük toplam paya indirdi.

Aşağıdaki interaktif tabloda Kantar’daki tüm verileri kontrol edin.

Yorum Bırakın