HİRAİZERDÜŞ KİMDİR

Hakkında çok fazla araştırma yapılan, fakat gerekli ve yeterli bilgi sahibi olamadığınız Hirazerdüş’ün şarkıları kadar özel hayatı da merak konusu oluyor. Asıl adı bilinmeyen sanatçı esasen bir yazardır. Hiraizerdüş ismini 15 yaşında kendine takmıştır.  Anlamı: “Kutsal iyiliğe giden yol, karanlıktan geçer.” Olan bu kelime onun hayatına önemli yer katmıştır. Daha 16 yaşındayken edebiyat tarihine geçme hayalini kurmuştur.

İlkokul diplomasını bile zorla alan birisi için çılgınca olan bir fikir olsa da, bu hedef uğrunda bilmediklerini öğrenmek için yola koyulmuştur. Senelerce dil ve din bilimi hakkında araştırmalar yapmıştır. Kutsal kitapların tamamını sonuna kadar nerdeyse ezberleyecek derecede birkaç sefer okumuştur.

Toplumun her kesiminden bir araya geldiği insanların her birinden ayrı ayrı şeyler öğrenmiştir. Okuma ve dinleme öğretisinden vazgeçmeden yolun sonuna kadar yürümüştür.2015 yılında ELYA adındaki ilk kitabını piyasaya sürmüş ve bu kitaptaki birkaç şiiri besteleyerek, güzel sesiyle yorumlamaya karar vermiştir.

 

MÜZİK KARİYERİ NASIL BAŞLADI

 

Yakın çevresi tarafından sesinin güzelliği sık sık dile getirilen sanatçı, beste yapma yeteneğini en son keşfettiğini ve bestelerlerinin sadece kendisi tarafından seslendirilmesi gerektiğini düşünerek müziğe başlamış ve kendisiyle aynı adı taşıyan albümü 2018 yılında piyasaya sürmüştür.

Okuduğumuz şişli escort tarzın bir düzeni yok. Bazen “yürekçe konuşmak” diyoruz. Bazen de “kırık düzen.” Eğer yüreğimizin dili size kadar değdi ise bize katılın diyerek okurlarına ve dinleyenlerine seslenen Hiraizerdüş amacının kirli edebiyat akımı başlatmak olduğunu söylemektedir.

 

ALBÜM ÇALIŞMASI VE DİLLERE DÜŞEN ŞARKISI ‘’PAPATYA’’

 

Seslendirdiği kendi şiirlerini sosyal paylaşım sitelerinde yayınlayarak sevenleri tarafından beğeni kazanıyor.

Herkes tarafından bilinen ‘’Papatya’’ şarkısının yanı sıra  ‘’Aşk Böyle Miydi’’  ‘’Bu Kente Bir Daha Gel’’ ‘’Çok Sev Beni ‘’ ‘’Duvarlara Seni Yazdım’’ ‘’Gitmem gerek’’ ‘’Roja Gı Bu Buk’’ ‘’Seven Eder Mi Böyle’’ ‘’Söyleyin Ona’’ ‘’Yüreğimi Ismarladım’’ ve daha birçok Hiraizerdüş şarkı ve şiirlerini muzikmp3indir.com adresinde bulabilirsiniz.

 

 

 

Yorum Bırakın