İsviçre Hastaneleri İçerisinde Drone Kullanılma Kararı Alındı

Drone teknolojisinin gelişmesiyle birlikte hayatımızın her anında yer almaya başladırlar. Drone teknolojisi ile birilikte laboratuar örnekleri ile hastanelerin arasında rahatlıkla taşınabilecek durumda. İsviçre’nin Lugano şehrinde yer alan bir hastane, özel olarak geliştirilen droneları laboratuar numunelerini rahatlıkla taşımak için test sürecine gitti.

Lojistik firması Swiss Post, Mart ortasından bu yana iki hastane içerisinde yetmişten fazla test uçuşunu gerçekleştirdi ve 2018 başına kadar düzenli bir servis yapısı oluşturmayı hedeflediklerini dile getirdi. Tıbbi olarak numuneleri taşımak için kullanılan drone ürünleri ile ilk kez karşı karşıya kalamıyoruz. Silikon Vadisi’nde boy gösteren Zipline, Bahsi geçen bu projeyi Ruanda’da gerçekleştirmek için benzer bir tekniği kullandığını açıkladı fakat Swiss Post, Droneların kentsel olarak bölgede ilk kez bu tarz bir yapı ile çalıştığının altını çiziyor.

Şehirlerde ve şehir içerisindeki operasyon droneların çalışması ile sivil yararlanma riski nedeniyle birlikte fazlasıyla çok zor fakat Swiss Post, Testler için de bu yılın başından hemen sonra havacılık düzenleyicileri FOCA ile birlikte çalıştığını dile getirdi.

Tıp sahasında droneları Amerikalı MatNet firması tarafından üretime çıktı, İki kilograma kadar büyük bir yük kapasitesine, Yirmi kilometreye kadar büyük bir mesafeye ve saatte otuz altı kilometre boyunca hıza sahip. Kızak sensörleri ise kalkış ve inişlerini yönlendirmek için kullanıma çıkabiliyor yaşanan acil bir durumda, Droneların güvenli bir şekilde yere düşmelerini sağlamak adına üzerinde bir dahili paraşüt bulunuyor.

mcafee

Yorum Bırakın