İOS’dan Android’e WhatsApp Sohbeti Nasıl Aktarılır?

iOS‘dan Android‘e WhatsApp sohbet transfer işleminin nasıl kullanıldığına dair bir bilgi ortaya çıktı. Peki, yeni özelliği kullanmak için hangi adımları izlemek gerekiyor?


iPhone‘dan Android‘e WhatsApp sohbet transferi yapmak uzun zamandır kullanılan bir özelliktir.

WhatsApp yaptığı incelemelerle gelecek özellikleri gösteren ve bu özelliklerin nasıl kullanılacağıyla ilgili kullanıcılarına bir fikir veren WABetaInfo ise Twitter hesabı üzerinden paylaştığı bir videoda özelliğin nasıl kullanılacağını gösterdi. Whatsapp şu anda sadece bir iOS‘dan başka bir iOS‘a veya Android işletim sistemli bir akıllı telefondan başka bir Android işletim sistemli akıllı telefona geçtiğiniz zaman sohbetlerinizi yeni cihazınıza transfer yapmanıza olanak şişli escort sağlıyor.

iOS’dan Android’e WhatsApp Sohbet Aktarma İçin Ne Gerekiyor?

WABetaInfo‘nun Twitter hesabı üzerinden paylaştığı bir video, sohbet geçmişinin bir iOS‘dan Android işletim sistemli telefona nasıl aktarıldığını gösteriliyor. Sohbet aktarma, çevrim içi olarak gerçekleşmiyor. Bu, sohbet aktarma için bir internet bağlantısına ihtiyacınız olmadığı anlamına geliyor. WhatsApp bunun yerine her iki telefonun da bir bilgisayara bağlı olmasını istiyor.

Aktarım işleminin başlaması ya da devam etmesi için her iki telefonun da bir bilgisayara bağlı olması koşulu, MacOS ve Windows işletim sistemlerinde de söz konusu özelliğin kullanılabilir olduğu anlamına gelebilir. Bu özellik, ilk aşamada Windows‘tan MacOS‘e sohbet geçmişi aktarma olanağı sunmasa da ilerleyen zamanlarda kullanıcılara buna benzer bir olanak sunulabilir.

WABetaInfo‘nun iddiasına göre yeni özelliğin gelecekteki bir güncellemede beta test kullanıcılarının kullanımına açacak ancak özelliğin geniş çaplı olarak ne zaman kullanıma sunulacağına dair herhangi bir bilgi paylaşmadı.

Yeni özellik, kullanıcıların üçüncü taraf uygulamalara olan bağımlılığını sona erdirmek açısından faydalı bir özellik olacakmış gibi görünüyor. WhatsApp‘ın devam eden çalışmaları arasında platform engelini ortadan kaldırmaya yönelik çalışmaların da olduğu göz önünde bulundurulursa gelecekte Facebook‘un anlık mesajlaşma uygulamasını her an kullanmak mümkün olabilir.

Yorum Bırakın