Microsoft Surface 5 Hakkında Yeni Bilgiler Var!

Surface Pro 4, Intel çipi, 16GB RAM ve 256GB hızlı bellek özellikleriyle ön plana çıkarılırken verimlilik konusunda oldukça önemli bir performans sunulmuştu. Bununla birlikte, geçen yıl Ekim ayında piyasaya sürülen cihaz için artık yenilenme zamanı da geldi. Yeni verilere göre, Microsoft, beşinci nesil tableti için çeşitli donanım ve yazılım yükseltmelerini hazırlıyor. Her şeyden önce, üst düzey modelin SSD depolaması 512GB’a kadar yükseltme seçeneği ile kullanıcıların depolama konusundaki tüm ihtiyaçlarını sorunsuz bir şekilde karşılayabilecek.

Cihazda Neler Olacak?

Performans açısından tablet, Intel’in Kaby Lake işlemci serisinden yararlanarak iyi bir performans sunabilecek ve aynı zamanda pil ömrü de uzatılabilecek. Microsoft ayrıca, USB Type-C ve Thunderbolt 3 bağlantı noktalarıyla bağlantı konusunda da farklı seçenekler sunabilecek.

Çevre biriminden bahsetmişken, Surface kalem ile birlikte verilen bir manyetik şarj yuvası ile kablosuz şarj etme imkanı da sağlanabilir. Intel’in Kaby Lake mimarisi 4K video desteği sunduğundan, ekran çözünürlüğünün 4K’ya yükseltilmesi de bekleniyor.

Ek Özelliklerle Güçlendirilebilir

Ekranda dahili bir parmak izi tarayıcısının olabileceği de konuşuluyor. 2017’nin bahar aylarında gelmesi beklenen cihazın Windows 10 Redstone 3 ile kutudan çıkması bekleniyor.

Yorum Bırakın