Microsoft Visual Studio 2017 Sürümü Yayınlandı

Microsoft’un yazılım geliştiriciler için sunduğu Visual Studio programı her sene yenilenmekte. Microsoft, Visual Studio’nun yeni 2017 sürümünü bu gün yayınladı.

Yazılım dünyasının devi olan Microsoft, başta C, C++ ve C# dilleri olmak üzere birçok farklı dilleri destekleyen ve yazılımların geliştirilmesine olanak sağlayan Microsoft Visual Studio’nun 2017 versiyonunu bu gün itibari ile yayına sundu.

Visual Studio 2017

Microsoft, yeni Visual Studio ile yazılımcıların özellikle hata bulma konusuna fazlasıyla kafayı yormuş durumda. Visual Studio 2017 ile hataların daha kolay bulunabilmesi için farklı bir bakış açısıyla program yazarlara yardımcı olmayı amaçlamış. Hata ayıklama ve programın test olanaklarının da iyileştirildiğini açıklayan Microsoft, yeni Visual Studio 2017 ile yazılımcılarının yüzünü güldüreceğe benziyor.

Ayrıca Tıkla-Çalıştır gibi programın arayüzünde basit ve kullanışlı düzenlemeler yapıldığı istanbul escort da vurgulanıyor.

Visual Studio 2017 ile birlikte gelecek bulut sistemi ile projelerinizin kolaylıkla bulut sistemine yüklenmesi ve bu sayede projelerinize her yerden erişebilmenin kolaylaştırılması planlanmış. Programı kaydetme seçeneklerinde buluta aktar şeklinde bir seçeneği de ekleyen Microsoft, yazılımcıların projelerinin daha kolay buluta yüklemesini sağlıyor.

Mobil uygulama yazılımcılarını da düşünen Microsoft, mobil görünüm için farklı görünümler de getirmiş durumda. Android, iOS ve Windows’a yönelik uygulama geliştirilmeyi de Visual Studio 2017 ile kolaylıkla yapılabilir durumda getirilmiş.

Tek bir program ile her üç işletim sistemine de hitap eden bir programı yapan Microsoft, bu sayede birden fazla dil üzerinde program geliştiricilerini tek bir programda toplamayı hedefliyor.

Visual Studio 2017

Visual Studio 2017 ile performans ve hız açısından daha hızlı olacağı söylenmekte. İş yükü tabanlı yepyeni yükleyici sayesinde hem programı çalıştırdığınızda bilgisayarınız da çok fazla kasma yapmaması hem de projelerinizi daha rahat ön izleyebilmeniz için daha hızlı sunum özelliği programın daha kolay kullanılmasını sağlanması hedeflenmiş.

Visual Studio Professional 2017’nin deneme sürümünü Microsoft’un sitesinden indirip programı satın almadan önce göz atabilirsiniz. Ayrıca Visual Studio Community 2017’yi de ücretsiz olarak Microsoft’un sitesinden indirebilirsiniz. Microsoft’un sitesine gitmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Yorum Bırakın