Youtube Kanalı Sayesinde Üne Kavuşan Bilal Sonses

 

Türk pop müziğinin son dönemde başarılı isimlerinden birisi olan Bilal Sonses, 28 Ekim 1993 yılında İstanbul’ da doğmuştur. Pop müzik sanatçılığının yanı sıra iyi bir söz yazarı da olan Sonses, şu an yaptığı meslek ile hiç alakası olmayan bir eğitim almıştır.

Mehmet İhsan Mermerci Anadolu Lisesi Turizm Otelcilik Lisesi’nden mezun olduktan sonra Düzce Üniversitesi’ne giden Bilal Sonses, eğitimini aldığı bölüm yerine yeteneği olan müzik sektörünü tercih etmiş v bu yönde çalışmalarda bulunmuştur.

YOUTUBE KANALI SAYESİNDE BİR ANDA ÜNLÜ OLDU

Pop müzik söylemesinin yanı sıra birçok şarkının söz yazarlığını da yapan Sonses, 2015 yılında Youtube üzerinden açtığı kanalda kendi söz ve müziğini yazdığı şarkıları söyleyerek kısa sürede popüler olmayı başarmıştır.

Kısa sürede şarkıları ilgi görmeye başlayan Bilal Sonses’ in Youtube kanalında 200 binden fazla abonesi bulunmaktadır. Özellikle dört şarkısı sayesinde tıklanma rekorları kırmayı başarmıştır. Bilal Sonses’ in ilk tanınmasına vesile olan şarkı, evde kendi kendine kaydettiği “İki Kelime” şarkısı ile olmuştur.

ŞARKILARI DİNLENME REKORLARI KIRIYOR

Kısa sürede bestelediği şarkıları art arda Youtube kanalından yayınlamaya başlayan Bilal Sonses, sosyal medyanın gücünü en iyi şekilde kullanan isimlerden birisidir. Youtube kanalı 365 bin aboneye ulaşan Sonses, 130 milyon kez izlenerek başarısını ortaya koymayı başarmıştır.

Müzikseverlerin uzun zamandır Sonses’ ten bir albüm beklemeleri ve bunu sürekli dile getirmelerinin ardından bir albüm hazırlayan Bilal Sonses, bu albümde yer alan “Öpesim Var” isimli şarkıya da klip çekmiştir. Bilal Sonses, 2019 yılında Fizy Müzik Ödülleri töreninde en çok dinlenen düet ödülünün sahibi olmayı başarmıştır.

Bilal Sonses Albümleri:

Sanatçının Tüm Albümleri

Yorum Bırakın