Amazon ve Nvidia bu sene CES kazandı

Bu yılki CES, giyilebilir ürünlerden sağlığa, VR’ye ve ötesine kadar birçok kategoriyi temsil eden üretim alanları açısından oldukça geniş bir karışım sergiledi; ancak açık kazananlar iki şirketti ve her ikisi de öncelikle ortaklıklar yoluyla doğrudan demonstrasyonla başarılı oldu Kendi tüketici ürünlerinden.

Nvidia nasıl kazandı

İkiden ikisi, Nvidia’nın çok daha doğrudan varlığı vardı; GPU yapımcısı CEO’su Jen-Hsun Huang açılış konuşmasını yaptı ve üç bölümlü sunumda bir sürü haber topladı. Nvidia’nın ayrıca kendi gösteri yeri varlığı vardı; bunlara BB8, kendi test arabası ve kendisini de sürdürebilecek aynı yazılım ve donanıma sahip bir Audi Q7’yi içeren kendi kendine sürüş otomobil gösterisi de dahil olmak üzere, tekerlek arkasında insan yoktu.

Nvidia’nın çekirdek işletme büyüklüğü ve önemi hemen hemen her teknoloji Şirketin ana faaliyet haline gelmiştir ; AI, olmasa da, Google, Facebook, Apple ve diğerleri için birincil ilgi ve yatırım alanlarından biridir ve Nvidia’nın GPU’ları, makine öğrenmeyi, resim tanımayı ve diğer teknolojileri geniş alana taşıyan sinir ağlarını ve sunucu sistemlerini yaratmayı mümkün kılar AI şemsiyesi.

 

Bu arada Nvidia’nın tüketici ticareti de büyük ilerlemeler kaydetti. Yeni Shield TV, bu sene gelecek olan, ihtiyacınız olan tek salon odası ve akıllı ev cihazı olma hedefine ulaşmasına yardımcı olan Google Asistan özellikleri ile harika görünüyor.

Kalkan-nvidia

Aynı şekilde, Nvidia’nın GPU teknolojisindeki dramatik ilerlemesinden yararlanarak normalde üst düzey bir oyun deneyimini sunamayacak güçsüz PC ve Mac gibi cihazlara konsoldan daha kaliteli bir oyun akışı sağlamak için kullandığı akış hizmeti. Hem bu hem de Kalkan iş kolu, Nvidia’nın her yerde AI’ya ve otonom araçlara yönelik genel eğilimden faydalanma becerisine kıyasla hala mütevazi ancak cep telefonunda olması muhtemel potansiyelli düzenli bir hedge. Ardından Nvidia, VR’deki bir güç oyuncusu, CES’deki bir diğer eğilim, daha yavaş yanıkken bol alan ve ilgi gösterdi.

Amazon nasıl kazandı

Perakende devi Amazon, CES’in heryerinde resmi olarak var olma yolunda çok fazla şey kalmadan hemen her şeydeydi. Şirketin Alexa sanal asistanı temelde neredeyse en ufak bir mantıklı geldi – hatta bazı yerlerde bile kesinlikle yoktu.

Alexa’nın varlığı daha çok hoş karşılandı. Bir buzdolabı mükemmel bir yerdir sadece mıknatıslar olmadan ve yapılacaklar listesi alışveriş, temelde zaten bir takvim var çünkü, örneğin, sanal asistan için. Ve SYNC 3 Ford’un araç Alexa entegrasyonu dahi bir hareket sanal, ses odaklanmak için çok büyük olasılıkla araç deneyimleri, bir sonraki dalga tahmin geldiğinde otomobil erken kurşun olsun yardımcı olabilir, ve bir Güçlü asistanlar.

Fordces_amazonalexa_1

Bunlar Alexa’nın CES’de ortaya çıktığı sayısız yerden sadece iki tanesidir ve şirketler Amazon’un yardımcı yazılımı ile yeni entegrasyonlar öne sürmediğinde bile, Hyundai’nin Blue Link yazılımıyla birlikte önceki beceri tanıtımlarının medyasına ve katılımcılarına hatırlatıyorlardı. BMW Bağlı Alexa yetenekleri kümesiyle.

Amazon, Alexa’nın açık olması ve katılmak isteyen tüm donanım ve yazılım üreticilerinin kullanımına sunulması için çok erken bir süre geçti ve bunu, yardımcıyı baştan itibaren kullanıcılara sevdiren temel bir özellik kümesi ve Echo donanımı ile çekici bir önermenin oluşturulmasına yardımcı oldu. . CES bu çabaların olgunlaşmasının başlangıcını gösterdi ve 2017 bu konuda çok daha fazla ilerleme görecek.

Trend Spanners

Amazon ve Nvidia, bu yıl CES’i kazandı çünkü diğer tüm oyuncuları uçuracak belli bir tüketici aletini inşa ettikleri değil, aynı anda kamuoyunun ve şirketlerin dikkatini çeken bir takım alanlarda kilit operatörler haline geldiği için CES kazandı. Bu ürünler halka hizmet eder. Bireysel oyuncuların bu kadar geniş kapsamlı etki gösterebilecekleri bir CES ile karşılaşmak nadirdir, ancak 2017’de bu iki teknoloji tacı ile iki kez yıldırım çarpmıştı.

Yorum Bırakın