Instagram Hikaye İndirme Nasıl Yapılır?


Instagram hikayeleri 24 saat sonra kayboluyor ve pek çok kişi bu durumdan şikayetçi, biz de bu durumu fark edip içeriğimizde Instagram hikayelerini nasıl indirebileceğini anlattık.


İlk olarak Snapchat hikaye paylaşma özelliğini çıkardı ancak sonrasında Instagram tarafından 24 saat gösterime sunulan hikaye paylaşma özelliği kullanılmaya başlandı. Özelliğin Instagram’a kullanılmasının hemen ardından Snapchat bu süreçte tüm popüleritesini kaybetmişti. Çok sık bir şekilde kullanılan bu özelliğin hakkında kullanıcılar bazı sorular sormaya başladılar.


Instagram Hikayeler Nasıl İndirilir?

Instagram‘dan paylaşılan hikayelerin süresi 24 saat olarak belirlendi. Yüklenen hikayeler 24 saat sonra kendiliğinden kayboluyor. Bunun üzerine ekran görüntüsü alarak başkalarının hikayelerini saklamak isteyebiliriz. Ancak bu konuda da bazı sıkıntılar mevcut. Ekran görüntüsü alarak görüntünün kaydedilmesi halinde görüntü kalitesinin çok bozulduğu fatih escort belirlendi.

Hikaye üzerinde yazılarda ekran görüntüsünde kaldığı için bu durum ham bir görüntü olarak kabul edilmiyor.

Instagram’da başkalarının hikayelerini indirebilmek için bunun için tasarlanmış olan bazı programları indirmek gerekiyor. Google Play Store üzerinden Store Saver uygulaması ile Android kullanıcıları hikayeleri rahatlıkla indirebilecekler.

İOS kullananlar ise iStory indirebilirler. Ancak iOS işletim sisteminde bu tür uygulamaların daha az olduğunun bilinmesi gerekmektedir. Bu konuda tam ekran modunda ekran görüntüsü almak gerekiyor. Böylece sevdiğimiz ve sonra tekrar izlemek istediğimiz hikayeleri telefonunuza kolaylıkla indirebilirsiniz.

 

Yorum Bırakın