Lenovo, Hoparlör Alternatifi Açıkladı

Son tatil sezonu çok başarılı oldu Lenovo çoğunluğa atlamak ve headliner Amazon ve Google katılmaya karar ses ile aktive cihazlar için. Şirket Amazon Alexa ile kendi Smart Assistant’ı tanıttı. Cihaz Amazon Echo’ya çok benziyor ancak daha güzel renkler geliyor. Lenovo cihazı Amazon’la işbirliği içinde inşa etti ve bu da benzerliği bu kadar şaşırtıcı bulmuyor.

Alexa tarafından sesli Akıllı Asistan, gümüş bir üst kısmı ve canlı renkli alt kısmı olan silindirik bir cihazdır. Kumandalı üst kısım, havada asılı duracak şekilde tasarlanmıştır. Lenovo, yankı giderme ve gürültü bastırma özelliğine sahip 8 adet 360 derece mikrofon uyguladı. Harman Kardon sesi ile birlikte bir versiyon da var.

Cihaz, diğer odadan bir şeyler söylemeye çalışırsanız, 16 metrelik veya neredeyse 5 metreye kadar olan komutları alır; bu pek de yararlı değildir.

Google’ın kişisel bir asistanı da var ancak sesle aktive olan hizmetlerinde Lenovo’dan Çin Yeni Yılı için tam zamanında satış yapmasını bekliyoruz, ancak görünüşe göre Smart Assistant, Mayıs ayında 129.99 dolarla kapanacak ve Harman gaziantep rus escort Edition’ın fiyatı ise 179.99 dolar olacak.

 

Yorum Bırakın