Asus ZenFone 3 Zum hands-on

Asus, bu yıl CES’te büyük bir hafta geçirdi. Şirket, basın etkinliği sırasında bir tane ama etkileyici iki akıllı telefonu tanıttı. Sunulan cihazlar arasında merakla beklenen oldu ZenFone AR inşa hem Google’ın Tango sahip ilk akıllı telefon ve Daydream uyumluluğu.

Asus açıkladı başka bir cihaz oldu ZenFone 3 Yakınlaştırma , bir akıllı telefon “fotoğraf için inşa etti.” Etkileyici üç ile Teknede özel olarak üretilmiş kameralar, ZenFone 3 Zoom kesinlikle kendi adına kadar yaşama hazır görünür. Bunun üzerine, bu yeni cihaz sadece güzel kameralar değil.

Tasarım

Herhangi bir akıllı telefonun form faktörünün şeker çubuğu tarzı olduğu bir çağda, stil konusunda ayrım yapmak zor. Orada hiçbir iPhone 7 Plus bariz benzerlik kaçınarak, ama Asus Bir o dürüstçe hedefliyor sır yapmış olan iPhone 7 Plus’ın kamera özelliklerine gelince.

Telefona bakacak olursak, çenede üç kapasitif düğme bulunur ve üstte önden bakan kamera ve kulak parçası bulunur – sıradan bir şey yoktur. Yan taraftaki çerçeveler ne gördüğümüz en inces, ne de en büyüğüdür. Yuvarlak kenarlar ve düz sırt (küçük bir kamera kambiyo kaydetmek için) ZenFone 3 Zoom’un kullanımı kolaydır.

Ekran

5.5 inç tam HD AMOLED paneli ZenFone 3 Zoom’u bazı kullanıcılar için orta sınıf kategorisine koyabilir ancak yine de görevi budur. 404 piksel / inç ile görüntüleme veya fotoğraf çekmenin ve videoların keyfini çıkarmanın keyfini çıkarabileceğiniz çok sayıda çözünürlük var.

Kameralar

Kameralar ZenFone 3 Zoom’un birincil özellik kümesinin parçası. Ön yüze bakan kamerayla başlayarak, Asus, f / 2.0 diyaframı olan 13 megapiksel çözünürlüklü bir Sony IMX214 sensörünü sunuyor. Asus, SuperPixel teknolojisinin kamerayı, düşük ışıklı selfie için mükemmel olan rakip cihazlara göre iki kat daha fazla ışığa duyarlı hale getirdiğini iddia ediyor.

Arka kısımdaki ana kameralar fotoğraf oyununa ek boyut getiriyor. Lazer yardımlı otomatik odaklama ve “çift piksel PDAF” (odaklanmada piksellerin% 100’ü kullanılır) ile ana 12 megapiksel Sony IMX362 sensörü f / 1.7 diyafram değerine sahiptir ve ayrıca Asus’un SuperPixel’i Teknoloji. Asus, bu kameranın iPhone 7 Plus’a göre iki buçuk kat daha iyi ışık hassasiyeti sunduğunu iddia ediyor.

Sonra zoom kamerası var. 59 mm odak uzaklığı ve 12 kat toplam zum özellikli 12 megapiksel çözünürlüklü bir sensördür. Optik zum 2.3x’dir ve reaming zoom özelliği dijitaltir. Yeterince istikrarlı bir elle, geniş mesafelerde görebilirsiniz – oldukça etkileyici.

Kamera arayüzü obtüratör hızından beyaz dengesi ayarlarına kadar her türlü manuel kontrol imkânı sağlar. Ayrıca hangi objektifi elle seçeceğinizi seçebilir ve isterseniz RAW fotoğraf çekebilirsiniz.

İşlemci, bellek ve pil

ZenFone 3 Zoom, 32GB, 64GB ve 128GB olmak üzere üç depolama seçeneği ile satışa sunulacak. Teknede 4GB RAM, çift SIM tepsisinde bir microSD kart yer alıyor.

Gösteriyi çalıştırmak, Adreno 506 GPU’lu, 2GHz oktav çekirdekli, Qualcomm Snapdragon 625 CPU. ZenFone 3 Zoom’un girişlerimizi yönetmekle ilgili herhangi bir sıkıntı yaşadığına dair başlangıçtaki eller zamanında bir belirti yoktu.

Sadece 8 mm kalınlıkta bir cihaz için Asus ZenFone 3 Zoom’a 5,000mAh pil takmayı başardı. Asus, full-HD ekran ve enerji tasarruflu CPU ile birleştiğinde bekleme süresinin 42 gününe, 4K video kaydının 6.4 saatine ve canlı medya akışının 8.5 saate kadar süreceğini söylüyor. Bunlar herhangi bir akıllı telefon standardına göre etkileyici sayılardır.

Yorum Bırakın