Profesyonel Fotoğrafçılardan iPhone 7 Plus İle Harika Fotoğraflar Çekmeniz İçin 4 Öneri!

Son dönemlerde artan mobil cihazların kamera kaliteleri artık fotoğrafçıların bile birçok noktada ağır DSLR yerine sadece telefonun kamerasını kullanmasını yeterli kılıyor. Bizim de fuarlardaki ön incelemelerimizde fuar karmaşası ve yoğunluğundaki kolay kullanımı ve hızlı olması nedeniyle tercih ettiğimiz akıllı telefon kameraları noktasında Galaxy S7, Galaxy S7 Edge ve iPhone 7 ile iPhone 7 Plus fazlasıyla dikkat çekiyor.

Aynı zamanda LG G5, Huawei P9HTC 10, Sony Xperia XZ gibi cihazları da dahil edebileceğimiz bu noktada Apple’ın profesyonel fotoğrafçılık ve kamera noktasında ön plana çıkardığı i7 Plus için geçtiğimiz gün bir reklam hazırlamıştı.

 Yukarıda detaylarını görebileceğiniz reklamda iPhone 7 Plus ile film bile çekilebileceğini iddia eden Apple, bu sefer de çift kamerasıyla dikkat çeken telefonun profesyonel derecede sunduğu Portre Modu’na değiniyor.

Yayınladıkları yazıda JerSean Golatt, Jeremy Cowart, Pei Ketron ve Benj Haisch gibi fotoğrafçılık dünyasının önemli isimlerinden iPhone 7 Plus övgüleri ve i7 Plus ile profesyonel fotoğrafçılık noktasında öneri sunan Apple, aynı zamanda Flickr’da bu yıl paylaşılan fotoğraflarda iPhone kullanımında ciddi artış olduğunu ve profesyonel fotoğrafçıların bile tercihinin iPhone 7 Plus olduğunu iddia ediyor.

Golatt “Düşük bütçe ile daha önce hiç yapmadığınız kadar harika hikayeler anlatabilirsiniz” diyerek övdüğü iPhone 7 Plus’ta çekim için öneri olarak “Çekmek istediğiniz kişiye biraz yakınlaşın, böylece detayları daha iyi verebilirsiniz” derken ünlülerin portrelerini çeken Cowart ise oğlunun portresini çektikten sonra “Gerçekten kafayı yiyeceğim sandım, inanılmaz derecede başarılı!” diye övdüğü telefon için öneri olarak “Göstermek istediğinizi daha iyi belirtmek için arka planı minimalize ederek güneyi arkaya alın. Ayrıca odak noktasında ufak keskinlik dokunuşları ve saçlarda ufak düzenleme ile çok daha sinematik görüntüler elde edebilirsiniz.” tavsiyesini veriyor.

Ketron ise “DSLR’lar kadar güzel bokeh efekti verebiliyor” diyerek övdüğü telefonda hayvanları çekerken “Çekeceğiniz hayvan ile aranızda biraz mesafe bırakın, 2-2.5 metre kadar uzaktan çekerseniz harika bokeh efekti fotoğraflar elde edebilirsiniz” şeklinde önerisini sunuyor.

Bir düğün fotoğrafçısı olan Haisch ise “28mm ve 56mm kitler kullanmış gibi harika portreler çıkartabiliyorsunuz“ dediği iPhone 7 Plus’ta çekim için “Soft bir ışık daha iyi fotoğraflar çekmenize yarayacaktır. Arka planın yoğun olmadığı bir çekim noktası belirlemeniz ise daha iyi işler ortaya çıkarmanızı sağlayacak” diyerek öneri veriyor.

Yorum Bırakın