CES’te teknoloji yeni alanlara çıkıyor

Teknoloji her geçen gün daha genç bir kalabalığa hitap ettiğinde, geliştiriciler bebekler ve aileleri için yeni araçlar oluşturuyor ve hatta henüz doğmayı hedefliyorlar.

Pazar günü yapılan Tüketici Elektroniği Fuarı’nda, yeni anne ve babalar için beklenen cihazların yer aldığı bir “bebek teknolojisi” bölgesi vardı.

California başlangıcı Hatch Baby, otomatik olarak bebeğin ağırlığını koyan ve bebek sağlığını izlemeye yardımcı olmak için bebek bezi değişikliklerini takip eden değişen masasını gösterdi.

Şirket ayrıca, anne ve babanın bebeği rahimde görmek ve sosyal paylaşım ağları üzerinden görüntü paylaşması için ev ultrason cihazını sergiledi.

Bir başka katılımcı Bloomlife, kasılmaları izlemek için annenin göbeğine bağlanan bir algılayıcı kiralayacak.

Bloomlife’dan Angela Sylcott, bazı hamilelik çağındaki annelerin cihazı gebeliğin son haftalarında kullanıp hastaneye ne zaman gideceğini bilmelerine karşın “preterm doğum öyküsü veya tıbbi durumu olan anneler” için de yararlı olabileceğini söyledi.

Teknoloji ayrıca göğüs pompası endüstrisini sarsmak istiyor.

Kurucusu Jeff Alvarez, karısı süt üretimi konusunda sorun yaşarken Naya Health’in akıllı pompasını geliştirdi.

“Bir fırsatın olduğunu biliyorduk” dedi.

Kostani, annelerin çalışmasında, örneğin bir iş gezisinden önce süt tedarik etmesine yardımcı olabilir.

Alvarez, cihazın bir kadının rahatlamasına yardım ederek daha fazla ürün üretmesini sağladığını ve mobil bir uygulama vasıtasıyla üretimin izlendiğini söyledi.

Startup tarafından geliştirilen bir “giyilebilir” pompa Willow pompayı kablosuz kontrollerle doğrudan sutyen içine koyuyor.

Mühendis Shannon Kozin, cihazın “mobil ve tamamen eller serbest” olduğunu söyledi; kadınlar, süt üretirken banyo ömrünü uzatmak için normal hayatlarını sürdürmelerine izin verdi.

“Sürece, onur ve insanlık getiriyor” dedi.

Bölge, ebeveynlerin bir bebeğin yaşamsal bulgularını izlemek için kullanabileceği çeşitli sensörleri de gösterdi.

Erken çocukluk dönemi kitaplarının yazarı Harvey Karp tarafından kurulan Happiest Baby, mikrofonlarla donatılmış Snoo yatağını üretiyor, böylece anne-babalar bebeğin ağlayışını duyabiliyor ve bebeği uykuya geri döndürmeye yardımcı olmak için sakinleştirici sesler önermektedir.

Yatakta “ebeveynlere biraz daha uyku vermek için yapılan küçük bir girişim” dedi Karp.

Yorum Bırakın