Çin’de Dünyanın İlk eSpor Stadı Açılıyor

Son zamanlarda popülaritesi artan eSpor dünyası her gün gelişiyor. Çin ülkesinde bu gelişmelere ortak oldu ve dünyanın ilk eSpor stadyumunu yakında açıyor.

Elektronik Spor’un kısaltması eSpor olarak bilinen ve ülkemiz de başta olmak üzere tüm dünyada yayılan bu dijital spor, tüm dünyada heyecanla takip ediliyor.

Çin'de Dünyanın İlk eSpor Stadı Açılıyor

Çin’de Dünyanın İlk eSpor Stadı Açılıyor

Bilgisayarların başında çeşitli oyunlar oynanabilen bu spor dalında özellikle teknolojinin katkısı büyük. Evlerinde oyunlar oynayan kişiler kendilerini çok geliştirdiğinde bir kulübün bünyesine dahil olabiliyor ve resmi turnuvalarda takımla veya bireysel şekilde oyunlar oynayarak hem kendileri hem de takımlarına büyük miktarda paralar kazandırabiliyorlar.

Son dönemde iyice artan eSpor popülerliğinin ardından Çin bu işi ticarete dökme kararı aldı. Çin’de kurulacak yeni stadyum sayesinde her tülü eSpor karşılaşması bu stadyumdan oynanabilecek.

Dev ekranların ve stadyuma gelecek izleyicilerin rahat edebilmesi için koltuk düzeni ve oyuncuların da daha iyi bir oyun çıkarabilmek için masa düzeneği geliştiriliyor.

Bu yeni projede hem Çin’de oynanan profesyonel karşılaşmalar hem de dünya genelinde Çin’de yapılması müsabakalar oynanabilecek. Çok amaçlı eSpor stadyumu çok kapsamlı olması bekleniyor.

eSpor Stadyumu Çok Gelişmiş Bir Şekilde Tasarlanıyor

Çin’in henüz proje dahilinde olduğu dünyanın ilk eSpor stadyumu olma ünvanını taşıyan yapımını Blizzard isimli şirketin üstlendiği bu proje, içerisinde birçok farklı bölümü de bulunduruyor.

Oyuncuların maçtan önce taktik alabilmesi veya idman yapabilmesi için çalışma odaları, stadyumun müzesi, eSpor takımlarının ürünlerinin satın alınabileceği mağaza ve bilet satış yerleri gibi adeta futbol stadyumunu aratmayan bir stadyum inşa ediliyor.

Stadyum’da son aşamalara gelen Blizzard, dünyanın ilk eSpor stadyumunu tüm dünyaya 8 Nisan tarihinde yapacağı görkemli bir açılış ile duyurmak istiyor. Ayrıca bu stadın içerisinden kesitler ile ve projenin nasıl işlediğini açıkça belirten bir fragman yayınlayan Blizzard, stadın şimdiden kullanıcılar tarafından çok beğenileceğini gözler önüne seriyor.

Ciddi para kazanılabilen ve hatırı değer bir izleyici kitlesine de sahip olan bu dev eSpor dünyasına bu denli bir stadyum inşa etmek Blizzard’ın bu yatırımdan iyi paralar kazanabileceğinin göstergesi.

grafik tasarım lisansları

Yorum Bırakın