Gıdı Estetiği Nedir, Nasıl Yapılır?

Gıdı estetiği kişiye özgü uygulanan estetik,cerrahi bir uygulamadır. Cerrahiuygulamaların yanı sıra medikal tedavi yöntemleri ilesarkan gıdı kısa sürede toparlanarak hasta daha genç, dinamik,elastik, estetik bir görünüme kavuşur.

GıdıNedir?

Gıdı çene altında bulunan boyun başlangıcının ön kısmına denir. Ağzın ve dilin alt kısmını destekleyen ana yapı gıdı olarak ifade edilir. Alttaki yağ tabakasının artması, derinin gevşemesi gıdıyı daha belirgin hale getirir. Kişi bu durumda kendini daha rahatsız hisseder. Gıda bölgesinde yağlanmaya bağlı olarak ortaya çıkan görünüm pek çok kişide rahatsızlık hissine neden olur. Gıdı bölgesi görünümünde çeşitli bozulmalar, cildin elastik yapısını kaybetmesi boynun yapısı ve yağlanma, çenehattı,  şekli gibi pek çok faktör bağlı olarak oluşur. Psikolojik sorun yaşayan bazı kişilerde de gıdı oluşabilir. Gıda bölgesinde kişiyi mutsuz eden bu görünümleri iyileştirmek için yağ oranı azaltılarak çene hattı estetiği uygulanır.

GıdıBölgesinin Sarkmasının Sebepleri Nelerdir?

Gıdı bölgesinin sarkmasının sebepleri şunlardır:

  • Aşırı ağırlık taşıma, vücudun bazı bölgelerinde artan yağ sebebiyle bu bölgedeki yağlardan kurtulmanız zor olabilir.
  • Yaşlanma süreci, yaşlandıkça cilt eski canlı, dinamik, elastik yapısını kaybederek çene altında çeşitli sarkma veyağlanmalar oluşur.
  • Kalıtsal sebepler, kişinin çene bölgesinin doğal olarak normalden fazla su tutması, çene yapısının zayıf olması, gıdı bölgesinin yağlanarak sarkmasına neden olur.

GıdıGerme Ameliyatı  

Gıdı germe ameliyatı 50 yaş üstü hastaların tercih ettiği çene altında sarkan ve gevşeyen derininkulak arkasına doğru gerilmesi ile gerçekleştirilen bir tedavi yöntemidir. Gıdı estetiğigıdı germe ameliyatı,yağlanmayla birlikte ya da tek başına yüz germe ameliyatı ile gerçekleştirilir.

GıdıEstetiği Kalıcı mı?

Gıdı estetiği işlemleri genellikle kalıcı özelliği ile ön plana çıkar.Hastanın aşırı kilo alması, yaşlanmaya bağlı olarak esnekliği fazla ise gıdı bölgesindesarkmalara neden olur.  Medikal işlemlerde gıdıestetiği kalıcı değildir.

Gıdı Estetiği SonrasıNelere Dikkat Etmelisiniz?

Gıdı estetiği sonrasında dikkat edilmesi gereken konular özellikle yağ alımı ve işlem sonrasındaki hijyen kurallarıdır. Hekiminizin önerdiği ilaç ve önerilere harfiyen uymanız, tedavi işlem ve sonrasında özellikle kilo almamaya gayret göstermelisiniz.

Gıda Estetiği Fiyatları

Gıdıestetiği fiyatları uzman hekiminizin uyguladığı işleme göre değişkenlik göstermektedir. Liposuction ile fazla yağların alınması uygun olsa da germe estetiği tedavisi fiyatı daha yüksektir.

Medikal GıdıEstetiğiYöntemleriNelerdir?

Medikal gıdı estetiği yöntemleri gıdı sarkması için tercih edilen medikal tedavi uygulamasıdır.  Bu işlemler kalıcı olmamakla birlikte görsel estetik sağlayarak özgüveninizi yükseltir. Bu estetik uygulamalarından rahatsızlık duyulmadığı için genellikle  tercih edilir . Gıdıestetiği sonrasında muhakkak doktorunuz tarafından reçete edilen ilaçları kullanmalısınız. Hekiminizin önerdiği kremleri ihmal etmeden sık sık düzenli olarak kullanmanız, kişisel hijyen kurallarına uyumanız gerekir.  Sağlıklı Yaşam tarzını benimseyerek aşırı kilo alımından da uzak durmalısınız.Gıda estetiği operasyonu lokal anestezi kullanılarak gerçekleştirilir. Estetik işlemlerinden sonra ağır yük kaldırmamaya, bolca dinlenerek kendinizi yoracak şeyler yapmamaya özen göstermelisiniz.

Yorum Bırakın