Netflix’e Birçok Yeni Özellik Geliyor

Çevrim içi film, dizi ve televizyon izleme platformu Netflix sürekli güncelleniyor. Son olarak kullanıcıların çok işine yaracak güncellemeleri yayınlayacak.

Netflix, ülkemizde özellikle bazı dizilerin sitelerden mahkeme kararları ile kaldırılmasından sonra popülerleşmiş, çevrim içi film, dizi ve televizyon izleme kolaylığı sunan bir platformdur.Netflix'e Birçok Yeni Özellik Geliyor

Netflix son zamanlarda kullanıcılarının yüzünü güldürecek adımlara imza atarak üzerinde büyük beğeni topladı. Özellikle geçtiğimiz günlerde gelen içerik değerlendirme sistemi ile kullanıcılar diğer Netflix üyelerinin izlenen dizi veya film ile ilgili ne kadar değer verdikleri ve o film veya dizinin izlemeye gerçekten değer olup olmadığı anlaşılıyor.

Netflix bu içerik değerlendirme özelliğinin ardından yeni bir özelliği daha yayınladı. Bu yeni gelen içerik ile özellikle dizileri seri olarak art arda izleyenlerin işini kolaylaştırmayı planlıyor.

Yeni gelecek olan tanıtım fragmanlarını atlama seçeneği sayesinde kullanıcılar filmin tanıtımı, jeneriğini izlemeden direkt film veya diziyi oynatabilecek. Bu sayede hem zamandan hem de spoiler den kurtulmuş olacaklar. Ayrıca Netflix bu sayede kendi reklamını da atlanabilir duruma getirmiş oluyor.

Örnek vermek gerekir ise, Game Of Thrones dizisini izliyorsunuz ve birkaç bölümü art arda izleyeceksiniz. Her bölümde göreceğiniz dizinin tanıtım jeneriğini önceden izlemek zorunda oluyordunuz. Ancak gelecek yeni özellikle “İntroyu atla” seçeneği gelecek ve o seçeneğe tıkladığınızda film veya dizinin jeneriği atlanıp hemen izlenime geçilebilecek.

Netflix'e Birçok Yeni Özellik Geliyor

Netflix’e Beğen ve Beğenme Butonları Da Gelecek

Netflix jeneriğin haricinde değerlendirmelerde de düzenlemeye gidecek. Film veya dizi değerlendirmelerinde olan yıldızlı değerlendirme sistemi kaldırılacak ve onun yerine sosyal medya üzerinde de sıkça karşılaştığımız beğenme ve beğenmeme seçenekleri yer alacak.

En çok beğenilen film veya diziler olarak da kategori açması beklenen Netflix, bu yeni özellikler ile var olan kullanıcılarına yönelik daha iyi bir hizmet sunmaya çalışıyor.

Tüm dünya ile birlikte Türkiye’de de hizmetlerini son hızla sürdüren Netflix, bu güncellemeleri aşamalı olarak değil tüm kullanıcılara bir anda yayınlayacak. Sadece belirtilen ilk söylemlere göre bazı yerlerde İngilizce seçenekler görebiliriz. Ancak bu durum Netflix Türkiye’nin Türkçe çalışmalarından sonra düzelecek.

Yorum Bırakın