Google Haritalar’da Pac-Man Oynayın

Google Haritalar’a yeni bir güncelleme getirdi. Hem internet hem de mobil uygulamaya getirilen bu güncelleme sayesinde herhangi bir sokak üzerinde Pac-Man oynayabilirsiniz.

Pac-Man dünya üzerindeki en eski dijital oyunlardan. Neredeyse tüm dünya tarafından bu bilindik efsane oyunu Google kendi servisi Haritalar üzerinde oynanabilir duruma getirdi.

Google getirdiği yeni güncelleme sayesinde Google Haritalar üzerinde herhangi bir mahalleyi belirleyip o sokaklarda Pac-Man oyununu oynayabiliyorsunuz.

Google Haritalar'da Pac-Man Oynayın

Google Haritalar’da Pac-Man Oynayın

Google Haritalar Üzerinde Pac-Man Nasıl Oynanır?

Pac-Man’i Google Haritalar’da oynamak için ilk olarak Google Haritalar sitesini veya uygulamasını açın. Sonrasında belirli bir adrese doğru yaklaşın. Kendi evinizin adresi veya istediğiniz bir yer olabilir. O alana yakınlaştıktan ve sokak hatları iyicene beligen olduktan sonra Google Haritalar’da sol alt kısımda olan siyah renkteki “Pac – Man” çerçevesine tıklayın.

Sizden belirli bir alanı seçmeniz istenecek. Belirtildiği gibi alanı seçin ve Pac-Man oyununu o alanda oynamaya başlayın.

Google’nin getirdiği bu yeni güncelleme ilk olarak Google’nin yaptığı 1 Nisan şakası olarak belirtilmişti. Ancak 1 Nisan’ın geçmesine rağmen kaldırılmayan oyun uzun süreli Google Haritalar üzerinde oynanabilecek.

Google’nin Haritalar servisine getirdiği Pac-Man’dan biraz bahsetmek gerekirse; Standart Pac-Man ve hayaletler bulunmakta. Belirlediğiniz sokaklar sizin yolunuz. Milyonlarca sokak türü var. Bu sokakların belirli bir noktasında doğuyorsunuz ve yine belirli bir alanda doğan hayaletlere yakalanmadan tüm yemleri toplamaya çalışıyorsunuz.

Tüm yemler bittikten sonra da zorluk seviyesinin arttığı sonraki bölüme geçiliyor. Bu bölümde hayaletler daha hızlı ve akıllı oluyor. Her seviyede hayaletlerin hızının ve sizi takip etme becerisinin arttığını görüyorsunuz. Oynanılan birkaç bölümde bütün canlarınızı tüketmeden bitirdiğinizde oyunu kazanmış oluyorsunuz. Ancak eğer 3 defa bu hayaletlere yem olursanız oyunu kaybediyorsunuz.

Bu oyunun özellikle sadece belirli bir alanda değil seçilen herhangi bir bölgede oynanabilir olması çok eğlenceli oluyor. Çoğu kişi oyunu kendi mahallesinin sınırlarında oynuyor. Bu şekilde hayaletlerden kaçmayı daha kolay ve kendi bildiğiniz yollar ile oyunu kolayca kazanabiliyorsunuz. 1 Nisan’da gelen bu Pac-Man oyununun devamlı mı olacak yoksa bir süre sonra Google Haritalar’dan kaldırılacak mı belirsizliğini koruyor.

office 365

Yorum Bırakın