İMDb Puanına Göre En İyi 10 Netflix Dizileri!


Netflix Türkiye’de yayınlanmış en iyi dizileri IMDb puanlarına göre sıraladık. Dünyanın en büyük isteğe bağlı içerik izleme platformu olan Netflix, Türkiye’de hem dizi hem de film çekmeye devam ediyor. Pek çok ülkede, çok sayıda farklı dilde orjinal içerikler barındıran platform, her ne kadar TV gibi genele hitap eden bir çizgiye otursa da bazı kaliteli yapımlarıyla gündem yarayabiliyor.

Netflix Türkiye’de yayınlanmış, farklı türlerdeki 10 diziyi sizin için derledik. Listede Netflix‘in çekmediği yani orijinal olmayan Breaking Bad gibi yapımlar yok, onun yerine orijinal Netflix dizileri yer alıyor. Eğer dizi arayışındaysanız, IMDb puanlarına göre sıraladığımız tüm yapımlara göz atmanızı tavsiye bursa escort kadın ederiz.
(Son güncelleme: 26 Temmuz 2021).


1. Breaking Bad (IMDb: 9.5)
IMDb‘in gelmiş geçmiş en iyi dizilerden biri sayılan Breaking Bad, Walter White adlı 50 yaşında ölümcül akciğer kanseri teşhisi konunmuş bir lise kimya öğretmeninin hayatını anlatıyor. Dizide kimya öğretmeninin ailesinin maddi gereksinimlerini karşılayabilmek için New Mexico‘nun uyuşturucu imparatoruna dönüşmesini ele alınıyor. Bryan Cranston, Anna Gunn ve Aaron Paul‘ün başrol aldığı dizi toplamda 5 sezon ve bölümler ortalama 50 dakika sürüyor.


2. Our Planet (IMDb: 9.3)
Our Planet, Planet Earth’ın yükselttiği çıtayı daha da yükseğe çıkaran, sunumunu doğa tarihçisi David Attenborough’un yaptığı doğa ve hayvan belgesel serisi. Our Planet, doğanın güzellikleri bir yana dünyanın dört bir yanında insanın doğaya verdiği zararı da ele alıyor. Tek sezon ve 8 bölümden oluşuyor. Bölümler ortalama 50 dakika.


3. The Last Dance (IMDb: 9.3)
Dünyaca tanınmış ünlü basketbolcu Michael Jordan’ın da forma giydiği Chicago Bulls basketbol takımının 1997-98 yıllarında yayınlanmamış görüntüleri ile dolu olan The Last Dance Michael Jordan’ın hayatını ve Chicago Bulls’un diğer oyuncularını arka plana alan belgesel tadında mini dizidir. Basketboldan anlayan veya anlamayan herkesin izlemesi gereken bir içerik.


4. Rick And Morty (IMDb: 9.2)
Çılgın bir bilim adamının torunuyla birlikte yaşamış olduğu olağan dışı olayları anlatan Rick and Morty bir komedi dizisidir. İnsanı maceradan maceraya sürükleyen bu dizide ikili galaksilerarası ve boyutlararası yolculuklar yaparak inanılmaz olaylara tanıklık ediyorlar. 4 sezondan oluşan dizinin her bölümü ortalama 22 dakika sürüyor.


5. Sherlock (IMDb: 9.1)
Sherlock, Sir Arthur Conan Doyle’ın 1850’li yıllarda yazılan dedektif Sherlock Holmes romanının televizyona modern bir mini dizi olarak karşımıza çıkıyor. Günümüz Londra’sında geçen dizide, Baker Street’te yaşayan ünlü dedektif Sherlock Holmes, ev arkadaşı Doktor Watson ile yaşadıkları maceraları ele alıyor. Çözülemeyen sırları ele alan Sherlock rolünde Emmy ödüllü Benedict Cumberbatch, Dr. Watson rolünde yine Emmy ödüllü Martin Freeman var. Her biri bir saati aşkın süren dizi toplamda4 sezon ve 13 bölümden oluşuyor.

 


6. When They See Us (IMDb: 9.0)
When They See Us, Central Park’ta koşu yapan bir kadına cinsel saldırıda bulunmakla suçlanan Harlemli beş gencin hikayesini konu alıyor. Dizi, gerçekten yaşanmış bir olaydan uyarlanmış. 1989’da The Central Park Five olay sonrası 5 genç, işlemedikleri bir suç yüzünden, yoğun ırkçılığa maruz kalarak hapse gönderilmesini konu ediniyor. Fakat asıl gerçek yıllar sonra ortaya çıkıyor. Mini dizinin bölümleri ortalama 1 saat 10 dakika.


7. Friends (IMDb: 8.9)
Netflix yapımı olamayan Friends 1994 ve 2004 yılları arasında hiç şüphesiz en efsanevi dizilerden bir tanesiydi. Toplam 10 sezonu bulunan Friends, 90’ların New York’unda yaşayan Phoebe, Rachel, Monica, Ross, Joey ve Chandler’ın maceralarını konu alıyor. Dizide bölümler 20 dakika sürüyor.


8. Narcos ve Narcos Mexico (IMDb: 8.8)
Narcos, ilk iki sezonunda, Kolombiya’nın uyuşturucu imparatoru Pablo Escobar‘ın hayatına ve ABD ajanlarınca yakalanmasını ele alan polisiye dizisi. Üçüncü sezona geçildiğinde ise, ülkedeki diğer uyuşturucu imparatorlarının yaşamlarına odaklanıyor. Konusunun dikkat çekici olması kadar, işlenme şekli de bir o kadar başarılı bir dizi. Bölümler ortalama 45 dakika.


9. Peaky Blinders (IMDb: 8.8)
Gerçek bir hikayeden esinlenilen Peaky Blinders, 1890’ların sonu 1900’lerin başında, sokak çeteleri tarafından yönetilen Birmingham çıkışlı Peaky Blinders çetesinin, İngiliz devleti içinde yükselişini ele alıyor. Cillian Murphy, Tom Hardy, Adrien Brody, Sam Neill, Helen McCrory gibi usta oyuncuların yer aldığı dizi inanılmaz başarılı bir yapım. Yayınlanmış 5 sezonu var. 6. sezonun yayın tarihi henüz belli olmadı. Bölümler ortalama 55 dakika sürüyor.


10. Black Mirror (IMDb: 8.8)
Her bölümde ayrı bir konu ve oyuncularla karşımıza çıkan Black Mirror drama, macera, hiciv ve bilimkurgu tarzında 3’er bölümlük sezonlardan oluşan İngiliz televizyon dizisi. Modern ve dijital çağın yarattığı farklı distopik durumları ele alan dizi işlediği konular ile kendisine hayran bırakıyor. Dizinin toplam 5 sezonu var. Her bölüm ortalama 2 saat sürüyor.

Yorum Bırakın