iPhone’larda PIN Kodu Nasıl Değişilir ?

Ne kadar şifre olursa, o kadar güvenlik olur diyen iPhone kullanıcıları PIN kodunun çok önemli bir şifre olduğunu söylerler. SIM kartınızdaki tüm verileri koruyan PIN kodunuza yeterince güvenmiyorsanız değiştirebilirsiniz. Bu içeriğimizde iPhone PIN kodu nasıl değiştirilir sorusunu yanıtladık.
İçinde hakkınızda bir sürü bilgi barındıran iPhone‘unuzu  en güvenli şekilde kullanmak istiyorsanız için Face ID, Touch ID, parola gibi pek çok farklı yöntemi deneyebilirsiniz. Bunlar kadar önemli olan SIM kartınız da en az cihazınız kadar özel bilgiler saklar ve onun sayesinde internet bağlantısı, arama, mesaj atma gibi özellikleri kullanırsınız. SIM kart korumanız PIN kodu ile sağlanmaktadır.

Peki ya PIN kodunuz yeterince güvenli olmadığını düşünüyorsanız? iPhone PIN kodu değiştirme işlemi ile çok daha güçlü yeni bir şifre oluşturarak SIM kart güvenliğinizi de en üst güvenliğe çıkarabilirsiniz. Pek çok kullanıcı daha önce yapmadığı için iPhone PIN kodu değiştirme işleminin zorlu olduğunu düşünüyor. Halbuki bu işlem, iPhone üzerinden yapacağınız pek çok işlemden bile çok daha kolay adımlardan oluşuyor. Gelin yakından bakalım.

iPhone PIN kodu değiştirme işlemi nasıl yapılır?

1- iPhone Ayarlar sayfasını açın.


2- Hücresel sayfasını açın.

3- SIM PIN seçeneğine dokunun.

4- PIN’i Değiştir seçeneğine dokunun.

5- Var olan PIN kodunuzu girin.

6- Yeni PIN kodunuzu girin.

7- iPhone PIN kodu değiştirme işlemi tamamlandı.

Yorum Bırakın