İYS Data Aktarımı Nasıl Yapılır?

İYS 24 kullananlar için güncel gelişmeler yaşanıyor. Bu gelişmelerin başında dataların aktarılması gerekiyor. Eğer İYS Vatandaş üyesiyseniz belirtilen açıklamalara göre mevcut ileti izinlerinizi İYS üzerine aktarmanız gerekiyor. Bu işlemi gerçekleştirmediğiniz süreçte alıcıların vermiş olduğu izinler geçersiz olarak sayılıyor. Peki İYS Data ne veya data aktarımı nasıl yapılıyor biliyor musunuz?

İYS dataların aktarılması belli başlı firmalar için gerekli görülüyor. İzinli adres sayınız 250.000 altında ise resmi İYS iş ortaklarıyla verilerinizi yüklemeniz zorunlu sayılıyor. İYS 24’ün geliştirmiş olduğu modül sayesinde kolaylıkla datalarınızın aktarılmasını gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için gerekli koşulları kapsıyor olmanız gerekiyor.

İYS Nedir?

İleti Yönetim Sistemi Ticaret Bakanlığı tarafından oluşturulan bir sistemdir. Elektronik ileti izinlerini onaylayabileceğiniz veya reddedebileceğiniz bir platform sunar. Bu bakımdan e posta, SMS veya diğer iletilerin kontrollerini gerçekleştirebilmeniz mümkün oluyor. Bunun için tek yapmanız gereken ise İYS sistemine kaydolmanızdır. Böylece tüm ileti verileriniz bu platforma aktarılır ve dilediğiniz iletileri onaylayabilirsiniz. Dilerseniz artık ileti almadığınız elektronik kayıtları da silebilir veya reddedebilirsiniz.

İYS sitesine kaydolarak istediğiniz data aktarımlarını da gerçekleştirebilirsiniz. Böylelikle İYS aktarım yaparak güncel verilerinizi koruyabilirsiniz. Her açıdan İYS ufak şirketler ve vatandaşlar için kolaylıklar sağlar. Özellikle de ufak şirketlerin kendi ileti sistemleri olmadığından fazlasıyla verimli bir ortam oluşturur.

İYS Data Aktarımının Yapım Aşamaları

İYS data aktarımının yapılması birçok kişi tarafından merak konusu oluyor. İYS kayıtların aktarılması için belli başlı aşamaları sağlamanız yeterlidir. Öncelikle İleti Yönetim Sistemi üzerindeki kaydınızı tamamlamanız gerekiyor. Bunun için İYS sitesine erişim sağlayarak başvuru kaydını doldurabilirsiniz. Böylece onay aldıktan sonra kısa süre içerisinde hesabınız onaylanır ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

İYS tarafından onay aldığınızda izinli veri sayınıza göre uygun bir paket satın almanız gerekiyor. Paket satın alma işlemlerinin ardından da İYS 24 çalışanlarıyla iletişime geçerek data aktarım modülünü talep edebilirsiniz. Bu sayede verileriniz sisteme otomatik olarak aktarılıyor. Tüm bu işlemler için İYS web adresine erişim sağlamanız yeterlidir.

İYS Kayıt Başvurusu Nasıl Oluyor?

İYS data aktarımını gerçekleştirebilmeniz için öncesinde sisteme kaydolmanız gerekmekte. Bunun için İYS kayıt yazarak karşınıza çıkan formu doldurabilirsiniz. Direkt olarak İYS sitesine veya İYS iş ortaklarının online platformuna yönlendiriliyorsunuz. Burada sizden istenilen bilgileri doğru ve eksiksiz olacak şekilde girmelisiniz. Böylece kısa sürede formunuza olumlu veya olumsuz geri dönüş alırsınız.

Göndermiş olduğunuz İYS kayıt formu sonrasında sizlere onay cevabı gelir. Mevcut veri izin paketlerinden birini satın alarak verilerinizi de aktarabilirsiniz. Ayrıca belirtmeliyiz ki dilerseniz sisteme e devlet üzerinden de kaydolabiliyorsunuz. Ticaret Bakanlığına bağlı bir oluşum olduğundan sistem bu kayıtları da geçerli sayıyor. Böylece kaydınızı rahatlıkla gerçekleştirebilmeniz mümkündür. Sonrasında da dilediğiniz iletilerin onay veya reddini gerçekleştirebilirsiniz.

Yorum Bırakın