MyAndroid İle Telefonunuzu İstediğiniz Gibi Özelleştirin

Google, kullanıcılarına daha fazla kendine bağlamak ve onları her zaman memnun etme çabası içerisinde. Google, “MyAndroid” adlı yeni projesi ile karşınızda.

MyAndroid, isiminden de anlaşılacağı gibi kendinize ait olan Anroid’i temsil ediyor. Yani olay şu ki Google, telefonunu bir şekilde düzenlemek isteyip de tam olarak ne yapması gerektiğine karar veremeyenler için birkaç basit soru ile onlar için en iyisini düşündükleri telefon görünümünü soruyor.

MyAndroid İle Telefonunuzu İstediğiniz Gibi Özelleştirin

Google’nin yeni açtığı MyAndroid sitesine girdiğinizde kendi telefonun görünümünü yaratmak için bir kaç basit sorudan resimli teste tabi tutuluyorsunuz. Test sizin bir bakıma tarzınızı ve beğendiğiniz seçenekleri kaydederek sizler için Google Play’de bulunan çok kullanışlı programları indirerek telefonunuzu tarzınıza göre özelleştirmenize yardımcı oluyor.

Özellikle telefonuna kendi tarzına göre farklı bir hava, duruş katmak isteyenlere ve tam olarak ne yapması gerektiğine, neyi değiştirmesi gerektiğine karar veremeyen kişiler için seçimlerine göre o kişilerin tarzlarını yansıtan önerileri kullanıcılara sunuyor ve o kullanıcılar eğer o seçenekleri beğenirlerse onu Google üzerinden indirerek kendi kişisel telefonlarına uyarlıyorlar.

MyAndroid İle Telefonunuzu İstediğiniz Gibi Özelleştirin

Tasarımdan, düşünce tazına birçok alanda fikrinizi alan Google en sonunda sizler için en uygun gördüğü programı sunup eğer beğendiyseniz Google Play’den indirmenizi sağlayarak kendi telefonunuzda kullanabilmenizde yardımcı oluyor.

Google’nin resmi Android sayfasında bu yazılıma yönelik bir test yayınlanmış durumda. Yayınlanan test ile her kullanıcı için kendisine has özelleştirilmiş Android teması seçen Google, son derece ayrıntı ve detaylı sorulardan sonra kişiliğinize göre temalar öneriyor.

#myAndoid etiketi ile Google’nin resmi Twitter sayfasında MyAndroid’in neleri içerdiği bir tanıtım videosu ile anlatılmak istenmiş.

Google’nin bu testine buraya tıklayarak ulaşabilir ve siz de kendinize özgü bir tasarım için soruları yanıtlamaya başlayabilirsiniz. Testi sonuçladığınızda karşınıza 5 farklı uygulama önerisi yapacak. Bu öneriler telefonunuzda ikon değişikliği, duvar kağıdı, launcher, klavye ve widget uygulamaları olarak sunuluyor. Bu programlardan kendinize uygun ve kullanmak istediğinizi indirerek kullanmaya başlayabiliyorsunuz.

Yorum Bırakın