Spotify Ortak Çalma Listesi Oluşturma?


Bu içeriğimizde Spotify üzerinde arkadaşlarınızla ortak dinleyebileceğiniz çalma listelerini ayarlamayı ve liste paylaşımlarını açıklıyoruz.
Günümüzde birçoğumuz Spotify kullanırken birbirinden farklı onlarca çalma listesi oluşturabiliyoruz. Bazı zamanlar arkadaşlarımız veya ailemizle şarkı paylaşımı yapabiliyoruz. Spotify’daki bu özellik, belirlediğiniz çalma listelerini ortak bir şekilde yönetme imkanı sunuyor. Bu şekilde listeleri etrafınızdakilerle birlikte yönetebilir, şarkı çıkarabilir veya ekleme istanbul escort yapabilirsiniz.


Masaüstü Sürüm

Spotify masaüstü uygulamasında arkadaşınızla veya ailenizle dinlemek için hazırladığınız listenin üzerine gelerek “Ortak Çalma Listesi” seçeneğine tıklıyoruz.

Bu süreden sonra bizi takip eden veya çalma listesine erişebilen arkadaşlarımız bu liste ile oynayabilir. Çalma listesini ortak olarak ayarlandığınızda yanında yuvarlak bir simge yer alır.

Telefon ve Tablet

Mobil uygulamadan Kitaplığa giriyoruz. Burada Çalma listeleri sekmesinden arkadaşınızla veya ailenizle ortak kullanmak istediğimiz listeye giriş yapıyoruz. Sonrasında seçenekler (üç nokta) simgesine tıkladıktan sonra “Ortak çalmaya aç” seçeneğini seçiyoruz.

Liste ve Şarkı Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Herkese açık/ortak listeleri ve tüm şarkıları paylaşmak için masaüstü sürümde yine sağ tıklıyoruz ve “Paylaş” butonuna tıklıyoruz.

Mobil cihazlarda yine aynı şekilde seçeneklere (üç nokta) tıkladıktan sonra Paylaş’a tıklıyalım. Son olarak hangi şekilde paylaşacağımızı seçiyoruz.

 

İlginizi çekebilir: Spotify’da Yüklü Olmayan Müzik Listeye Nasıl Eklenir?   

 

Yorum Bırakın