Super Mario Run Andorid Cihazlara 23 Mart’ta Geliyor

Nintendo’nun piyasaya sürdüğü ve merakla beklenen Super Mario Run’ın Android cihazlar için çıkış tarihi kesinleşti. Super Mario Run 23 Mart’ta Play Store’da.

Nintendo firmasının merakla beklenen oyunu Super Mario Run Andorid cihazlar için de geliyor. Söz konusu firmanın ilk olarak iOS işletim sistemli cihazlara sunduğu nefes kesici oyun bu ayın sonuna doğru tam olarak 23 Mart’ta Google Play Store’da yerini alacağı duyuruldu.

Super Mario Run Andorid Ciahazlara 23 Mart'ta Geliyor

Nintendo’nun öncelikle Mart ayında çıkaracaklarını açıkladığı Super Mario Run, Mart ayının ortalarına gelmesine rağmen çıkmamış olması ve Nintendo’dan bu konu hakkında bir açıklama yapılmaması kullanıcılar arasında merak konusu olmuştu. Firma bu durumda daha fazla sessiz kalmayarak oyunun tam çıkış tarihini duyurarak Andorid cihaz kullanıcılarını heyecanlandırdı.

İlk olarak Apple’ın iPhone 7 cihazlarda Nintendoile yaptığı ortak çalışma sonucunda, Super Mario Run ilk olarak iOS sistemli bu cihaz için sunulmuştu. Nintendo’nun yapmış olduğu resmi açıklamada Aralık ayında iOS cihazlar tarafından sunulacağını belirtmişti.

Denildiği gibi de oyun iOS sistemli cihazlarda beklenenden erken Aralık ayında yerini aldı. Kısa sürede ulaşan ciddi indirme sayıları Nintendo’nun Super Mario Run’daki beklentilerini büyüttü ve firmanın yüzünü güldürmeyi başardı.

Apple’nin yardımı ile kısa sürede iOS cihazlarda kullanılmaya başlanılan Super Mario Run’un ne zaman Android cihazlar için de sunulacağı belirsizdi. Söz konusu Japon firma oyunun iOS’da olduğu gibi Andorid işletim sistemli cihazlara da sunulacağını açıklamış olsa da Andorid cihazlara ne zaman geleceğine yönelik kesin bir tarih verilmemişti.

Daha sonrasında ise Mart 2017 gibi olarak açıklanan oyun, şimdi tekrardan kesin gün olarak 23 Mart 2017’de Google Play Store’dan indirilebilir olacağını duyurdu.

Super Mario Run her ne kadar 23 Mart’ta çıkacak olsa da isteyenler Google Play Store üzerinden ön kayıt yaparak oyunun çıkar çıkmaz cihazlarına inmesini sağlayabilecekler.

Super Mario Run iOS’da olduğu gibi Android cihazlarda da ücretsiz olarak oynanabilecek. Ancak oyunun gelirlerini karşılaması için oyun içi satın almalar mevcut. Şimdilik sadece bazı görevlerin kolay geçilmesi ve yeni haritaların açılması için ödeme istenmekte. Ancak ilerleyen günlerde gelecek güncellemeler ile oyun içi satın alınan içerikler farklı olabilir.

 

Yorum Bırakın