Araştırmacılar yaraları iyileştiren bir antibiyotik örümcek ipek hazırladılar

Beş yıl çalıştıktan sonra, İngiltere’deki bilim insanları, antibiyotik özellikleriyle yüklü sentetik örümcek ipek üretmenin bir yolunu buldular ve uyuşturucu vermeye ve enfeksiyon riski azaltılmış açık yaraları kapatmaya yardımcı olabilirler.

Yeni malzeme sentezlenir ipek alır E.coli bakterileri, ve daha iyi bir sargı sağlamak için çalışıyor farklı maddeler ile beslerken, yapısı molekülleri bağlıdır.

“Our tekniği geniş bir uygulama aralığında kullanım için biyolojik olarak uyumlu, mono ya da çok-fonksiyonelleştirilmiş ipek yapıları ızlı bir şekilde üretilmesine olanak tanır,”  Eser Neil Thomas karşılık gelen bahsedilen Nottingham Üniversitesi,.

“Bunlar özellikle doku mühendisliği ve biyotıp alanlarında faydalı olacak.”

Garip görünse de, ilk yardım söz konusu olduğunda örümcek ipek aslında inanılmaz derecede inanılmaz bir materyal. Biyolojik olarak uyumlu, biyolojik olarak parçalanabilir, protein esaslı ve herhangi bir bağışıklık, inflamatuar veya alerjik reaksiyona neden olduğu bilinmiyor.

Takım diyor yara pansuman olarak örümcek ipeği kullanarak kanamayı durdurmak için askerlerin yaralarını sarmaya malzeme kullanılan eski Yunanlılar ve Romalılar, zamanına tüm yolu geri gider.

Bu süreç genellikle dahil güvenli tutmak için örümcek ipek wads sararak sonra yarayı temiz tutmak için bir antiseptik olarak bir bal-sirke karışımı kullanılarak, ve askerler.

Ekip temelde bu fikri aldı ve onu yeni bir teknoloji ile modernleştirdi. Bunun yerine gerçek örümcek ipeği kullanarak, nereden tellerini sentezlenmesi ile kendi yapmış E.coli laboratuarında bakteri.

Onlar bu prosedür aşağı pat vardı kez, onlar ile kaplayıp ipek ‘süslemeleri’ keşfetti antibiyotik levofloksasin , bir uyuşturucu yaygın bakteriyel enfeksiyonların tedavisinde kullanılır.

Bunu kapatmak için, moleküller, proteinler gerçek ipliklere dönüştürülmeden önce sentezlenmiş bir örümcek ipek çözeltisi içine yerleştirilir.

Bunu öngörmenin en iyi yolu, bir iplik topunu düşünmektir. Tekli iplerden önce, iplik sadece bir grup elyaftır. Bu aşamada, iplere bükülmeden önce, ilave malzemeler veya boyalar ekleyebilirsiniz. Daha sonra, hepsi bittiğinde, eklenen özelliklere sahip olan gerçek iplik haline getirebilirsiniz.

Ekip, sentetik örümcek ipeklerini döndürmek, ipek ve antibiyotik infüzyonu oluşturmak için gereken hammaddeye antibiyotik bağlayarak ekip aynı şeyi aynen çok daha küçük, bilimsel düzeyde yapıyor.

Komik bir şey ekibi olduğunu tesadüfen bir araya geldi . Beş yıl önce, ekip liderleri – Nottingham Üniversitesi’nden Neil Thomas ve Sara Goodacre – Goodacre, örümcek ipek yapmasına yardım etmek için bir izleyici isteyince, bir toplantıda bir araya geldi.

“Neil bana geldi ve dedi ki oturumun sonunda,” Ben benim grup olun düşünüyorum ‘ ”  Goodacre anlatıyor .

“Ayrıca, ipeklerin kalıcı olarak farklı, kullanışlı bileşiklerle ‘dekore edilebileceği’ veya çevrenin asiditesinde bir değişiklik yüzünden zamanla serbest bırakılabilmesi için yapabilecekleri daha ilginç ‘bükülmeler’ olabileceğini önermişti. “Dedi.

O andan itibaren ekip, örümcek ipekini ve geleceğin potansiyel bandajını hazırlamak için bir araya geldi ve sonunda sahip oldukları malzemenin antibiyotikle kaplı versiyonuna geçti.

“Bu kağıt yeni örümcek ipeği malzemesi kullanılarak çalışmalar çok heyecan verici bir dizi sadece bir başlangıç olması muhtemeldir,”  Goodacre dedi .

Yorum Bırakın