Facebook Yorumlara Güncelleme Geldi

Facebook hem mobil hem de web sürümündeki kullanıcı deneyimini arttırmaya yönelik çalışmalar yapmaya devam ediyor. Son olarak Messenger üzerine yoğunlaşan Facebook bu sefer bir özelliği de sitenin içerisine getiriyor.

Bir bakıma Messenger uygulamasında alışık olduğumuz “Sohbet Baloncukları”, Facebook’un hem web hem de diğer platformlar üzerindeki etkisi arttırmak için web sitelerine geliyor.

Facebook Yorumlara Güncelleme Geldi

Sohbet Baloncukları, Facebook yorumlarında görülecek. Görünümde daha güze bir deneyim sunmayı amaçlayan Facebook, getirdiği bu güncelleme ile bunu sağlayacak gibi görünüyor.

Facebook, en son olarak yaptığı köklü değişiklikte paylaşımların altına ifadeleri getirmiş ve bu özellik çoğu kullanıcı tarafından olumlu not almıştı.

Bu şekilde yine geliştirme amaçlı bir adım atan Facebook, yorumlara getireceği Sohbet Balonları tasarımı ile beğenileri üzerine toplaması bekleniyor.

Eski yorum sistemi gibi yine kullanıcıların resimleri yaptığı yorumun yanına yer alıyor. Sadece resimlerde Facebook Messenger’da alışık olduğumuz bir yuvarlama içerisine alınma durumu var. Ayrıca yorumlar da bu şekilde köşelerinden yuvarlaklık eklenilerek göze güzel geren bir şekil almasını sağlanmış.

Yine tarih ve saati yazılan yorulum altında gösteren Facebook, Beğenme, Yanıtlama ve Beğenme Sayısı’da tasarımda göz alıcı noktalardan.

Facebook Getirdiği Bu Yeni Tasarım Hakkında Açıklamalar Yaptı

Facebook, bu güncellemeleri beta olarak yayınlamasının ardından bir açıklama yapma gereksiniminde bulundu. Firma bu güncellemelere yönelik; “Facebook’u sohbet etme odaklı çekici ve daha fazla kullanılan bir şekle getirmek için çalışmalarımız devam etmekte. Bu nedenle haber akışımız üzerinde her zaman farklı tasarımların güncellemelerini test ediyoruz. Söz konusu olan ‘sohbet balonları’ ile yayınlanan paylaşımlar hakkında yorum yapmak daha akıllıca ve daha istekli bir yol olacak” şeklinde konuştu.

Şu anda hala test aşamasında olan yeni sohbet balonlarla yorum tasarımı, yakında tüm dünyadaki kullanıcılar üzerinde etkili olması bekleniyor. Ayrıca bu atılımın da son olmayacağını ve bu tür güncellemelerin Facebook’u geliştirmeye yönelik sıklaşacağı bilgisini de veriyor.

Aşağıda gördüğünüz resimde Facebook’a yeni gelecek olan ve test aşamasındaki balonlu sohbet tasarımının ekran görüntüsü bulunmakta.

Facebook yorumlara güncelleme, Facebook balonlu sohbet

 

Yorum Bırakın