Twitter’dan 140 Karakter Güncellemesi

Popüler sosyal paylaşım sitelerinden birisi olan Twitter’ın çok konuşulan 140 karakter zorunluluğuna bir güncelleme daha geldi. Artık isimler sayılmayacak.

Twitter, diğer sosyal medya platformların önüne geçmek için kendi içerisinde önemli değişikliklere gidiyor. Çoğu kullanıcının yazdıklarının yarım kalması sebebi ile Twitter’dan çıkmasına neden olan karakter uzunluğu ile ilgili bir güncelleme daha geliyor.

Geçtiğimiz günlerde Twitter önce fotoğraflara yönelik linklerin 140 karakterden sayılmayacağını açıklamıştı. Ardından yine fotoğraf paylaşan kullanıcılara yönelik bir güncelleme daha yapılmıştı ve normalde paylaşılan resim sonrası düşürülen karakter sayısına yönelik bir düşüş olmayacaktı.

Bu şekilde güncellenmeye devam eden Twitter, platformu altındaki kullanıcıların istediğini yansıtabilmek ve bu sosyal medya platformu üzerinde Tweet atılmasında artış gösterebilecek bir özelliği daha getireceğini duyurdu.

Twitter’da yapılan bu yeni güncelleme ile birlikte ‘@’ ile başlayan kullanıcı isimleri artık 140 karakter sınırlaması içerisinde dahil olmayacak. Örnek vermek gerekirse; Önceden @lctekno kullanıcısına Tweet atmak istediğinizde ‘lctekno’ yazdığınız için 140 karakterin içerisinde 7 karakter eksiltiliyordu ve 133 karakter girme hakkınız kalıyordu.

Bu güncelleme sayesinde artık yazdığınız kullanıcının ismi ne kadar uzun olursa olsun 140 karakterden düşülmeyecek.Gelecek olan bu yeni özellik beraberinde Twitter üzerinde ki sohbetleri de birkaç farklı şekilde basitleştiriyor.

Twitter Sohbetleri Güncelleniyor

Twitter kullanıcıların mesaj platformunun geliştirmesine yönelik de güncellemeler getiren şirket, birçok yeni özelliği sunacak. Twitter’in aktardığı bilgiye göre;

  • Sohbet üzerinde “Yanıtla” yazısına tıkladığınızda kimlerin konuşmanızın bir parçası olduğunu kolayca anlayabilecek ve kontrol edebileceksiniz.
  • Herhangi bir konuşmayı okuyorken paylaşılan Tweet’in başına “@” işareti ile başlayan çok sayıda kullanıcı adı yerine yazılan yazıları göreceksiniz.
  • Mesajlaştığınız kişi, atacağınız Tweet yazısının içinde değil üzerinde belli olacak. Bu sayede sohbetlerinizde daha fazla karakter kullanabileceksiniz.

Bu güncellemler sayesinde sohbetleri kontrol etmek daha kolay olacak. Hem okurken zorlanmayacağınız hem de karakter sınırlaması olmadan özgürce yazabileceğiniz bu güncelleme çok yakında tüm Twitter kullanıcıları tarafından kullanılabilir durumda olacak.

 

Yorum Bırakın