WordPress Rastgele Konular Eklentisi

Site sahibi olan bir çoğumuzun istediği ortak konulardan bir tanesi de sitemizin güncel görünmesini sağlamak.İşte bu esnada bu eklenti işimizi görecektir.Örneğin konulardan tarih damgasını kaldırarak bu eklentiyi kurduğumuzda anasayfamızda her sayfa yenilemesinde farklı konular gözükeceği için sitemizin güncel görünmesine katkı sağlayacaktır.Sizde eğer sitenizin güncel görünmesini istiyorsanız wordpress rastgele konular eklentisini kurarak istediğiniz elde etmiş olursunuz.

Bu eklentinin genel olarak tam amacını özetlemek gerekirse girmiş olduğunuz tüm konuların arasından rastgele konular çekerek göstermektedir. Bileşenlere koyarak aynı zamanda alexa puanınızında düşmesine yardımcı olabilirsiniz. Her sayfa yenilendiğinde rastgele konular çekeceği için bu sayede alexa her girişinde bir farklılık algılayacaktır bu nedenle puanlamanıza katkı sağlayacaktır.Eklentiyi kurmak için isterseniz sitenizin yönetici panelindeki Eklentiler menüsünden Yeni Ekle butonunu kullanarak otomatik kurulum yaptırabilir, dilerseniz de konunun en altındaki buton aracılığı ile eklentinin dosyalarını indirip FTP yardımı ile eklentinin dosyalarını plugins klasörüne yükleyerek kurulumu yapabilirsiniz.

Eklentinin kurulumunun ardından bizi bir çok eklentide olduğu gibi yine o eklentiye ait bir ayar paneli karşılıyor.Bu panel yardımı ile eklentimizin bir takım ayarlamalarını yapabiliriz.Örneğin kaç konu çekeceğimiz, hangi türde ki konuları alacağımız gibi…Sadece konu değil ayrıca galeri yada slider için oluşturduğumuz özel paketleride çekebiliriz. Rastgele konular eklentisi sayesinde tüm bunları yapabildiğimiz gibi hiç bir koda da ihtiyaç duymayız. Her sekmede farklı ayarlar yer almaktadır. Sitemizin tasarımı ile alakasız olmaması için bileşenin Custom CSS özelliğini kullanarak kendimize eklenti için Özel Stil oluşturabilir ve bunu sitemizde kullanabiliriz. Bunun gibi bir çok ayar için eklentiyi kurduktan sonra sol menümüze eklenen yeni link yardımıyla bu panele ulaşabilir ve dilediğimizce güncellemeler yapabiliriz.

Yorum Bırakın