Facebook, videolar içinde reklam göstermeye başlayacak

Sektördeki adsız kaynaklara göre Facebook, videolarının ortasında reklamlar yayınlamayı planlıyor. Bildirildiğine göre, sosyal medya devi, içerik yayıncılarının videolarına reklamlar yerleştirmesine izin verecek olan “videonun ortasında yayınlanacak” reklam biçimini test etmeye başladı, ancak bu videoların belirli şartlara uyması koşuluyla.

Göre Recode , bu reklamlar sadece 90 saniye daha 20 saniye işaretinden sonra uzun bir süre var klipleri görünebilir. Bu bağlamda, videonun ortasında videolu reklamlar, geleneksel TV reklamlarını andırıyor ve çevrimiçi reklamverenler, videoya ilgi duyan kullanıcılar videonuzla ilgilenen kullanıcılar (videoları izlemeden önce veya sonra görünen bu reklamlar), videodan önce gösterilen ve post-roll’teki muadillerinden daha iyi performans gösterdiğini iddia ediyorlar. Içerik temel olarak onları izlemek zorunda topkapı escort kalıyor.

Böyle bir girişimin arkasındaki fikir açıktır – milyarlarca klip Facebook’ta her gün görüntülenir ve şirket bu gerçeği tamamen ele almadı. CEO Mark Zuckerberg, önceden videodan çıkmış reklamların kullanımını açıkça yasakladı; bu yüzden yeni yaklaşım gelirleri muazzam ölçüde artırabiliyor. Dikkat çekinen de, yayıncıların YouTube’un sunduğu kesin paya sahip kazancın% 55’ini almasıdır.

Facebook’un içerik operasyonlarının başkan yardımcısı Dan Rose’ın geçen yıl Poynter ile yaptığı röportajda bu hareketi ima ettiğinden, bu işlemler pek de şaşırtıcı değil:

Önümüzdeki birkaç ay boyunca, canlı videolarda reklam molasını genişleteceğiz. Ancak önümüzdeki yılın başlarında, aynı fikrin normal videolara nasıl uygulanabileceği konusunda daha fazla bilgi edinebilmeyi umuyoruz.

Yorum Bırakın