Samsung Galaxy S8’in Galaxy S7’ye Nazaran Batarya Hacmi Nasıl Olacak?

Samsung’un bir tık önce serisinde ortaya çıkarttığı amiral gemisi ile yeni amiral gemisi kafa kafaya geldi. S7 çok etkileyici sonuçlar ile başarılı oldu. Samsung’un 2016’da amiral gemisi olması beklenen fakat daha sonrasında batarya patlama sorunlarıyla öne çıkamayan Note 7’nin hemen arkasından Galaxy S8’lerde en çok bataryalar hakkında bir takım meraklar söz konusu oldu.

Çünkü Samsung, Kullanıcılarına karşı olarak oldukça büyük güven kaybı yaşamış durumdaydı. Galaxy S8 ve S8 Plus’da çok daha küçük bir pil ile üretime çıkmayı karar veren Samsung, Bu konu hakkında güvenli yola gitmeye çalışsa bile, Geri adım atması zor olan hamleden dolayı birçok kullanıcı tarafından eleştiri yağmuruna tutuldu.

Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8+’ın bataryalarını, Samsung’un bir önceki amiral gemisi olarak karşımıza çıkan S7 ile test edilen cihazlar, Samsung’u kötü yönde etkileyecek. Avrupa’daki cihazlarla test sürecine çıkan telefonlar genelde kafa kafaya gelseler bile, Galaxy S8’de beklentinin de altında olduğunu açıklayabiliriz. Samsung Galaxy S8’in Always on Display özelliğinin bataryaya oldukça büyük etki ettiğini açıklayan yetkililer, MP3 müziği dinlemelerinde Always On Display özelliğini açıp kapatmanın beş saatlik fark oluşturduğunu açıkladı.

Galaxy S8 ve S8+’ın AOD özelliğinin çok daha fazla güç tükettiğini farkına görselden varabiliyoruz. S7 Edge’de 19 saatlik bir fark yaratmayı başaran AOD, S8+’da 28 saatlik fark yaratabiliyor. Konuşma içerisinde S7 Edge’nin de altında kalan S8+, 3G kullanımından hemen önceki modeline göre çok daha uzun batarya ömrünü kullanıcılarına sağlıyor.

Geliştirilen yeni cihaza uygulanan testler sonucunda S7’nin batarya konusundan çok fazla farklı özelliklere sahip olamadığını hatta S7’nin bu konuda çok daha önde olduğunu görebiliyoruz.

Yorum Bırakın