WhatsApp Şifreleme Özelliği

heise Güvenlik Hatta Jürgen Schmidt o henüz geçen yıl ilan Gerçekten WhatsApp kullanmak gerekir bir kendi gizlilik önemli olacağını zaman. Bundan sonra oldu Facebook WhatsApp uçtan uca şifreleme için kullanılacak açıkladı ve Açık Whisper Sistemleri tanınan ve güvenli bir yönteme dayalı olmasına rağmen. Bu zamanda da her şeyi geliyordu ve şirket ayrıca, kullanıcılar arasında şifreli iletişim içeriğine erişim olmazdı vurguladı.

Ve şimdi Tobias Boelter, Facebook WhatsApp kullanmak için Açık Whisper Sistemleri teknolojisi artırdık olduğu Kaliforniya Berkeley Üniversitesi’nde kriptografi ve güvenlik araştırmacıları söylüyor. Şirketin yeni anahtarı üretmek ve daha sonra bir sohbet içeriğine bu anahtar değişim erişim ile sizi ya da daha ileri gitmek için bu makamlara erişmek için kullanıcı tarafından fark edilmeden izin veren ince bir arka kapı tarafından genişletilmiş. Bunlar daha sonra gerçekten sunucularda da biraz uygun mesajlar yeni anahtarla tekrar gönderilir, böylece hile gerekir, ancak şirket sunucu, istemci ve büyük bir sorun değil anahtarın, üretimi üzerinde tam kontrole sahip olduğundan.

Karşıda Guardian Boelter bu şekilde açıklar:

[Bazı] thatthis güvenlik açığı sadece ‘tek’ hedefli mesajlar, değil Bütün konuşmaları üzerine snoop kötüye Could diyebilirsiniz. Eğer dass WhatsApp sunucu bildirimi (veya çift kene) ‘alıcı tarafından alınan mesajı’ göndermeden sadece ileriye mesajları kullanıcıların fark edemeyebilirsiniz Hangi ölecek, düşünün, bu doğru değildir. yeniden iletim güvenlik açığını kullanarak, WhatsApp sunucusu daha sonra tüm konuşmanın bir transkript, sadece tek bir mesaj alabilirsiniz.

Farklı taraftan yine tanıdık söyleyerek duyuyorum: ” Ben hiçbir şey gizlemek zorunda “. Ama kim o gizlemek zorunda biliyor? Ayrıca WhatsApp sadece demokrasilerin değil ülkelerdeki kullanıcılar tarafından kullanılmaktadır. Ve, bir belki bu ülkelerde kadar gizli servisleri giderek, hayal edebileceğiniz demokratik ülkelerin istihbarat örgütleri tarafından işletilen snooping’i, verilen zamanda yerel yönetimlerin uygun düzenlemeler ile gidebilir.

Birçok kişi hala büyük güvenlik kazanımları eğer hatta WhatsApp kullanımı ile ilgili aramadan memnun bir dönemde böylece bu boşluğu Boelter tesadüfen, Facebook’ta geçen yıl Nisan ayında bildirmiştir. Ve Facebook, bu boşluğu olmasına rağmen – artık istemeden amaçlanan veya yüklü olup olmadığını – bilinen şirketin sadece kullanıcıların konuşma bu okuyabilir ve hatta şirketin kendisi erişmek could not take ilgili sözünü düzeltilmiş değil.

Ya da kısaca: Facebook WhatsApp kullanıcıları için yalan söyledi. Ve ne olursa olsun şartlar altında bu güvenlik açığından yararlanabilir kim, sömürülen ya da bir hizmet olarak bir nedeni şirketi ve WhatsApp artık tek başına güven olduğunu kullandı. Bu akım koşullarına WhatsApp alternatifleri ürünlerimizi getirmek için uygun bir fırsat değilse.

Yorum Bırakın