PES 22 Gerçekçiliğin Sınırlarını Aştı !

Yakın zamanda piyasaya sürülecek PES 22‘i yakın zamanda çıkmış bir oyun motoru kullanılarak tanınmış, ünlü futbolcuların gerçek ile birebir yüz görünümlerini oluşturmayı başardı.

Futbol oyunu denince FIFA ile birlikte ilk akla gelen firmalardan biri olan Konami, popüler serisi PES üzerinde çok zaman harcamış gibi duruyor. Geçen yıl PES 21’i es geçerek ufak bir güncelleme ile oyuncuların karşısına çıkan Konami, PES 22 ile birlikte FIFA ile girdikleri rekabette bir adım öne geçmeyi hedefliyor.

Hatırlanacağı üzere PES 22 için yeni oyun motoru üzerinde çalıştıklarını açıklayan şirket, uzun yıllardır kullandığı Fox Engine motoruna veda ederek Unreal Engine 5‘i oyuna entegre etmişti. Bunun üzerine bir de geçtiğimiz günlerde bu oyun motoru kullanılarak ünlü oyuncular Lionel Messi ve Gareth Bale‘nin oyun içinden yüzleri ortaya çıkınca PES 22 bizi heyecanlandırmayı başardı.

PES 22’nin gerçekçi grafikleri oyuncuları mest edecek

PC, PlayStation 5 ve Xbox Series X gibi platformlar için gelmesi beklenen PES 22, Unreal Engine oyun motoru ile yeni nesil teknolojileri sonuna kadar kullanan bir oyun olacak. Özellikle yeni oyun motoru üzerinde ciddi çalışmalar yapan Konami, Unreal Engine ile daha gerçekçi oyuncu modelleri ve animasyonların yanı sıra gelişmiş fizik ve fotogerçekçi görseller sunuyor.

İşte tam da bu noktada bir hayranın Unreal Engine 5 kullanarak oluşturduğu Messi ve Bale‘nin görünümleri, Konami’nin yeni oyun motorunda ne kadar başarılı bir iş çıkardığının resmi kanıtı oldu. İkilinin yüz hatları, saçları, sakalları ve kulakları da dahil olmak üzere neredeyse gerçek yüzlerinden ayırt edilemeyen görünümleri kısa sürede sosyal medyada gündem oldu.

Önümüzdeki aylarda çıkış yapması beklenen PES 22 için geri sayım başlamışken, şirketin mevcut konsollar için nasıl bir yol izleyeceği ise şimdiden merak konusu oldu. Konami‘nin daha önceki açıkladığı bilgilere göre bakacak olursak, yeni nesil Unreal Engine oyun motoru mevcut konsollar üzerinde çalışmayacak. Bu nedenle mevcut konsol sahipleri bu süreçte fazlası ile üzülebilir.

Yorum Bırakın